Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » FONTOS! Miért nincs interentem...

FONTOS! Miért nincs interentem?! Bőv. Lent!

Figyelt kérdés

Elég komplikált a helyzet. Már több kérdést is feltettem itt a gyakorikerdeseken ezügyben, de most összefoglalóan leírok mindent, hátha valaki tud segíteni. Szóval.. bekapcsolom a gépet és egy ideig (néha fél óra, néha 5-10 perc de néha csak pár másodperc) van internetem, frankón betölt mindent gyorsan, szuperül. De aztán... a google chrome elkezdi, hogy csak töltöget, de nem jön be semmi, bal alsó sarokban írja hogy "Lekérés küldése folyamatban..." de aztán csak egy hiba oldalt dob ki. És innentől kezdve csak ez jön be, se egy honlap de még a router beállítási oldalát se hozza be ( amihez ha jól tudom nem is kell csatlakozni az internetre, elég a routerhez). Ha ujraindítom a gépet akkor megint nyerek X időt amíg van internetem. A gond az, hogy a lakásban a laptopon van internet mindig, de azon WIFIs. Ehhez a géphez kábelon jön a net. Mindent kipróbáltam már; kábel jó, tűzfal/vírusírtó oké, router nem tűnt hibásnak. Itt egy kép, amin illusztrálom azt, amit leírtam eddig. A pirossal aláhúzott számok általában másodpercenként változnak mikor működik az internetem, de amikor elmegy, akkor az aláhúzott számok nem változnak, ugyanúgy mint a képen megállnak mint ha meglennének fagyva.


[link]


Pár adat:

-Windows XP Pro SP3

-Google Chrome Verzió: 22.0.1229.94 m

-Modem: Motorola SBV5121E

-Router: D-Link DIR 501


UI.: ha valamit kifelejtettem utólag kommentelem. Kérem segítsen valaki, mert már nagyon idegesít!



#internet #router #hiba #Chrome #XP #dir501 #sbv5121e
2012. okt. 15. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Tényleg komplikált, de itt az oprendszer a ludas. Ott meg annyi a hibalehetőség hogy csak na...

Újratelepítéssel biztos hogy megoldódna ha így használhatatlan a géped akkor megfontolandó...

2012. okt. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy az oprendszer a hibás? Ha van más lehetőség akkor nem szívesen telepítem ujra a gépet, mert a driverekkel anno elég sokat kellett szarakodnom, mire minden működött. Én arra gondoltam, hogy a router nincs rendesen bekonfigolva, de ez csak egy ötlet.
2012. okt. 15. 20:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Próbáld ki router nélkül... Kiderül...
2012. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, hogy közvetlenül a modembe kötöm a gépet, de nem változott semmi.
2012. okt. 15. 20:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Akkor a routerhiba kilőve, szerintem...


Nagy meló de ha senki nem tud okosat mondani akkor a végén nem marad már, mint a telepítés...

2012. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De miből gondolod, hogy az oprendszer ujratelepítés megoldaná a problémám? Csak pusztán kíváncsiságból.
2012. okt. 15. 20:33
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor a laptopra kösd rá a vezetékes internetet. Ha ott megy gond nélkül akkor router kilőve, kábel kilőve és marad az oprendszer vagy maga a vas, tehát hogy a lpon nem stimmel valami...
2012. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Na kipróbáltam, laptopon is van egyből kábeles net, de ahogy visszadugtam a gépbe, most ennél is lett hamar, szóóval nem tudom teljesen kizárni a kábel hibáját.
2012. okt. 15. 20:49
 9/15 Egerecske ***** válasza:
szerintem meg szolgáltató hiba :)
2012. okt. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
de akkor wifin miért rendes kábelen meg nem?
2012. okt. 15. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!