Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Sunyi az Index.hu a hírek...

Sunyi az Index.hu a hírek közzétételének időpontjával? Elhunyt Komár László.

Figyelt kérdés

Ma sajnálatos módon elhunyt Komár László. Kikerült az origo-n egy cikk 9 óra 4 perckor. Mivel főleg az indexet olvasom (megszokásból), rögtön oda is átnéztem. Se híre se hamva nem volt a hírnek. Erre később természetesen kitették főcímnek, de 8 óra 59 percre datálva. Mondom 9 után nem volt kint a szomorú hír.


A sunyiság netovábbja ez. Persze, ez legyen az életben a legkisebb probléma tudom, de ha csak ilyen keveset is hazudik egy vezető hírportál, akkor másban is ilyen lazán csúsztat?



#index #plagizálás #elhunyt Komár László #meghalt Komár László
2012. okt. 17. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért sunyi?

Léteznek előre elkészített cikkek, amiket késleltetve publikálnak. Nem lehetetlen, hogy 8:59-kor már valaki kész volt vele, de valamiért vártak a hír megjelentetésére, hiszen egy halálhírt bejelenteni felelősség.

2012. okt. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ilyen alapon akkor megírhatják előre is - mint amerikában - és akkor kiírhatják, hogy ők már két éve lehozták a cikket.


Azért sunyi, mert gondolom a keresők nézik, hogy melyik hír jelent meg hamarabb. Na már most a konkurens hírportálon már hamarabb kint volt a hír.


De ők azt a látszatot keltik, hogy ők megelőzték a konkurenciát. (A hír szomorú tárgyától most tekintsünk el.)


Erre értettem, hogy sunyi. Furcsálltam, hogy 5 perccel visszadátumozták a konkurencia cikkének megjelenésének dátumához képest, holott még nem volt kint a cikk.

2012. okt. 17. 10:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt valószínűleg mindenki (még a kereső robotok is) lesz*rja, hogy hol volt kint valami előbb, másrészt a cikket lehet megírták már akkor, de láthatóvá (publikálás) csak később tették, mert mondjuk még átellenőrizték, hogy a lehető legkevesebb hiba maradjon esetleg a szövegben.
2012. okt. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet elbeszéltünk egymás mellett: honnan tudod hogy visszadátumozták? Láttad hogy 9:xx időponttal jelent meg, majd megváltozott 8:59-re?


Ha nem, akkor nem zárja ki semmi hogy ez egy előre megírt cikk volt, amit 8:59-kor töltöttek fel, de csak 9:xx-kor publikálták. Mivel főleg életrajzi elemeket tartalmaz, azt bárki megírhatta korábban is.

2012. okt. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Miután 9 óra után nem volt kint a cikk, ezért a 8:59 perc nálam azt jelenti, hogy nem a publikálás időpontját tüntették fel, ergo "visszadátumozták".


A keresők már miért ne vennék figyelembe miután elég rég óta lehet pl. a Google-nél az elmúlt 24 órában, héten, hónapban stb. keresni. A rangsorolásnál is logikus, hogy erősebb helyet kap egy korábban publikált cikk ugyanabban a témában.

2012. okt. 17. 11:25
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Húú Ha.
2012. okt. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is értelmetlen ezen pörögni. Olyan dolgon háborodsz fel, amin nem kellene. Felfogásbeli különbségen pedig nincs értelme vitatkozni, mert te is mondod a magadét meg mások is.


Szerinted igazad van, mások szerint nem.

2012. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"A rangsorolásnál is logikus, hogy erősebb helyet kap egy korábban publikált cikk ugyanabban a témában."


Pont hogy fordítva van.

Ugyanis ha mondjuk a legfrissebb 24-et keresed, akkor visszafelé, azaz (dátum szerint) csökkenő sorrendben lesz felsorolva a találat.

Vagyis ami dátum szerint később jött ki ("nagyobb a dátuma"), az lesz előrébb.


De amúgy én sem értem, hogy hogy lehet ezen így görcsölni...

2012. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

(Most szándékosan eltúlozva) Csinálsz egy weboldalt, híroldalt, összelopkodod a híreket és azt a látszatot kelted, hogy te előbb írtad meg őket. Tehát ez belefér az etikus újságírásba?


Ok, rendben.

2012. okt. 17. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!