Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az ncore legális?

Az ncore legális?

Figyelt kérdés
Vagyis ha sikerül regisztrálnom akkor legálisan tudok letölteni filmet és zenét, vagy ez pénzbe kerür, vagy helyette fel kell tölteni egy másik filmet? És kell hozzá y torrent hogy megtudjam nézni amit letöltöttem?
2012. okt. 24. 14:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A "legális" és a "pénzbe kerül" fogalmak nincsenek összekapcsolva.

Ha bekerülsz ingyen tudsz letölteni bármit. Ha jól tudom (nem vagyok jogász) Magyarországon bármit letölthetsz, az nem illegális (elvileg a DVD korongok árában már kifizeted a jogdíjat). A megosztás viszont már illegális. Mivel a torrent technika lényege, hogy amit leszedtél a kliens már osztja is vissza (tölti fel), így elég nehéz tényleg legálisan csinálni.

Amíg nem azt csinálod, hogy hatalmas seed szervereket üzemeltetsz (amik ténylegesen is tárolnak illegális tartalmakat) vagy nem 100 számra írod ki a DVD-ket és adod el őket a piacon (akár eredetinek feltüntetve) addig a kérdés inkább morális jellegű: tényleg szereted-e a bandát, előadót, akárkit, annyira, hogy a munkáját / munkájuka meghonoráld anyagi javakkal?

2012. okt. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!