Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a külömbség az 5ghz és a...

Mi a külömbség az 5ghz és a 2,4 ghz Wireless antenna között?

Figyelt kérdés

Antennát szeretnék vásárolni a wifis routeremhez "kültérit"

milyen antennát javasoltok ha a környékemen lévő hálózatokat be szeretném vele fogni .

valami nagy hatótávolságút szeretnék .

Tp-link routerem van arra szeretném rákötni és azzal befogni routerem tudja a cliens modot ! csak keveset fog be .



2012. nov. 2. 12:37
1 2
 1/12 P.O.C. ***** válasza:
Olyat szerelsz rá amit a routered támogat, ami nagy valószínűséggel a 2,4 GHz -eset. Mivel gondolom ez vagy egy TL-WR543G vagy TL-WR743ND.
2012. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

5ghz csak az 5100-5800 as sávokat támogatja,így valószínű hogy neked 2,4ghz-est kell venned mert a tp-link is 2,4ghz-es.


2,4ghz-es meg a 2400-2500mhz-es sávokat támogatja EZT KELL vásárolnod.


2,4ghz-es router nem fog működni 5ghz-es antennával.



kültéri körsugárzó kell mindenképp!


[link]

[link]


A kültéri antennák általában N aljzatosak így kell venned egy RP-SMA-N kábelt:

[link]

[link]

[link]


Legegyszerűbb és a legjobb az lenne ha a router betennéd egy kültéri dobozba és úgy kötnéd hozzá rövid kábelal

[link]


mivel minél nagyobb koax kábelt veszel annál nagyobb lesz a veszteség,és a végén semmmi nem lesz az antennából,tehát a jel elfogyna!

2012. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ja és poe adapterrel utp kábelon keresztül feladnád az áramot a routernek.
2012. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat nagyon hasznosak!

moat hoztam egy antennát 24dbi parabola 85cm átmárőü pont ugyan ilyen vagyis hasonló

ezt tudom használni valamire? és ha igen hogy kell beálitani ? milyen szögben veszi a jeleket?


[link]

2012. nov. 3. 07:32
 5/12 A kérdező kommentje:

Jelenleg így oldottam meg a routert utp-n megy fel a 9v csatlakozó 2 szabadszálon.

de ez az antenna nem sokig lesz meg mert haveré igy vissza kell hogy adjam neki

erre szeretném a parabolés megoldást elméletileg müködne ezzel is?

A parabolás megoldás is hozhat ilyen eredményt?

tapasztalatokat köszönöm szépen .


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. nov. 3. 07:50
 6/12 anonim ***** válasza:

igen,működne de én egy kültéri dobozba tenném be:

[link]


ez az antenna úgy nézz ki mint ami a képen van?

2012. nov. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ezt amin a képen látsz panel antenna ezt csetélem le egy

ilyenre

[link]

pont ilyenem van picon vettem és ezt akarom beüzemelni

mert álitolag meszebbre lát el

2012. nov. 3. 10:54
 8/12 anonim ***** válasza:
ez még 20km-re is ellát de csak jó rálátás mellett!
2012. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha ingyen wifit szeretnél akkor ezt olvasd végig. [link]

és ezt is

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__35..


atokhoz-hasznalhato-es-tenyleg-mukodokepes-kod-visszaf

Először is neked kell egy minél nagyobb érzékenységű eszköz 90dbi feletti hogy minél több hálózatot láss hosszú távú wifi lévén nem árt a 2000mW-os kimeneti teljesítmény sem mert hosszú távon kis kimeneti teljesítménnyel nem biztos hogy tudsz kapcsolódni .Ajánlom neked az Alfa AWUS036NH vagy a Signalking SK36000N adaptereket ezek mind a kettő Ralink OmniPeek_RT2870V1.4.0.18 aircrack monitor driver kompatibilisek ehhez szerzel egy minimum 15dbi-s mindenképp irányított antennát antennánál ez a minimum.Amúgy én is Wifin netezek és fontos hogy pár WPA WEP hálózatot feltudj törni.10dbis antennával sem látsz több hálózatot mind 24DBI-vel ha körbenézed velük a házat több ponton de van egy nagy különbség mégpedig a stabilitás gyorsabb net és hogy a távolabbi hálózatok stabilak lesznek tehát stabilizálni lehet de azt látványosan ezért minél nagyobb nyereségű az ideális.Veszel PL egy signalking vagy egy alfa adaptert hozzá egy 15dbi-s irányított antennát egy 2méternél nem nagyobb árnyékolt USB kábelt magaslati pontot keresel az antennát valami ide oda vihető fel le állítható eszközre rakod és adót keresel.Ennél komolyabb eszközzel belevágni nem érdemes ha csak nincs a környéken állandó Nyilvános Hot Spot.Ezt neked úgy írom hogy én már aktívan csinálom azt amit te szeretnél Terepakadályok mellett 600 méternél nagyobb távra ne számíts és azt is csak szép időben esős párás időben még az se fog menni.Az usb-s adaptereket mindenképp Külső táppal táplált USB-hosszabító kábellel lehet hosszabítani aminél 20-30m elég drága és hozzájutni körülményes.Előnyük az acces pointal szemben hogy szoftver barátabbak és olcsóbbak ha elromlanának ugyan olyan érzékenyek emellett nagyobb kimeneti teljesítményűek jóval kevesebb a holtpont esélye adás irányban így biztos hogy ha hozzád eljön a jel akkor már kapcsolódni tudsz.Ha egy 24DBI-s antennát nézek az nagyon jó nekem is az van csak hozzá egy állítható talpas állvány kábelek meg minden pofi eszköz már 50 ezer felett van és ahhoz már egy profibb eszköz való,de ha még a jelet erősítővel akarom még stabilabbra már 60-70 ezernél ott van.Ez azért inkább komolyabb összeállításhoz mert kevésbé mobil és nehéz illetve elég nagy.Ha veszel egy állítható talpas állványt hozzá egy 24dbi-s irányított parabolát ahhoz egy acces pointot majd azt UTP-kábellel elvezeted az vizonylag olcsó és egyszerű több gépen is eloszthatod egy adapterrel szemben csak majd látni fogod ha ilyenbe ruházol sokan nem fognak díjjazni hogy ezt mondom de kapni mindenki szeret de ha adni kéne ott már sóherek az emberek,és ha ilyenbe belefoksz akkor majd látni fogod hogy sajnos lehet hogy neked egy acces pointnál sokkal szoftver barátabb eszköz kell mert ott fogsz állni egy drága felszereléssel tele leszel védett hálózatokkal jön egy rosszabb idő nem tudsz velük mit kezdeni és felszerelésed van de neted nincs.És én ezt úgy írom neked hogy én ezt használom wifin jön a net érintett vagyok a témában.Ami fontos hogy wifit antennakábellel nem lehet hosszabítani mert túl nagy lesz a DBI-ben mért veszteség ezért minél rövidebben kell összekötni az eszközt az antennával.A másik dolog hogy az antennák frevenciára vannak tervezve én a B,G,N szabványokat ajánlom ezt mindegyiket tudja ennél kevesebb már elavult A szabvány felesleges valószínűleg egy adót se találsz szinte mindenki G és N szabványon sugároz még B-t se láttam eddig.Ha B,G,N es rádiót veszel ahhoz B,G,N-es (2,4-2,5GHZ) antenna kel és ha erősítőt veszel hozzá az is B,G,N-es kell hogy legyen és a rövid antenna kábel is a (2,4-2,5GHZ) es tartományra kell hogy legyen tervezve és ennél figyelni hogy minél rövidebben összekötni az antennát az eszközzel.A Másik dolog wifinél ha akár 10cm-rel arrébb mozdítod az antennát nem csak jobra balra hanem fel is le is már teljesen más az erősség 1 méterrel arréb már más adók jönnek tehát az antennát is úgy kell megoldani hogy magaslati ponton ahol kevés a terepakadály ide oda lehessen vinni és különböző magasságba állítani ez nagyon fontos.Aki USB kábellel oldja meg vannak ezekben 20-40 méteresek is ezek mind erősítősek de ezeknél már fontos a külső áramforrás illetve hogy aranyozott végűek és árnyékoltak legyenek mert nem fogja megkapni az adapter a kellő áramot ilyen távból.Ezek speciális kábelek nem sima USB hosszabbítók mert az 5 méternél hosszabb nem lehet.

2012. nov. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

ne vegyen semmi féle gagyi adaptert!

az összes gagyi!!

maximális teljesítményük 1000mW.

2W-hoz már külső adapter kell.


"nagyobb érzékenységű eszköz 90dbi feletti"

a decibelel az antenna nyereségét mérjük.

dBm-el mérjük az erősséget,érzékenységet.


15dbi-eles antenna max 1-2kmre elég.

az a 28dbi meg max 50km-re.


"minden pofi eszköz már 50 ezer felett van "


válasz:ez sem igaz!

egy ubiquiti nanostation már 15-16 ezerért beszerezhető,vagy egy airgrid meg 23 ezerért.

mikrotik is már 15-16 ezerért beszerezhető+kártya 3000,pigtail 900 ft.


vaterán és egyéb apróhirdetési helyen olcsón is beszerezhető kártyástul mindenestül.


"én a B,G,N szabványokat ajánlom"


válasz:

ez sem a legjobb sáv mivel az 5GHZ már ezerszer jobb mert tiszta sáv,sok csatornával.

2012. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!