Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudok internet kapcsolato...

Hogy tudok internet kapcsolatot létesíteni egy távolabbi számítógéppel?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyen módon tudnék internetkapcsolatot létrehozni egy másik számítógéppel... A modemes kapcsolat most egy tetőtéri szobában van. A másik gép az alsó szinten lenne a ház ellenkező részében (betonfödém, falak stb.) Múködne-e a wifi? Milyen routert kéne vennem, aminek jó a "hatásfoka"? Ha vezetéket húznék le, mert talán az is megoldható, akkor milyen kábelt kell vennem, milyen csatlakozó kell és hova kell cstlakoztatni? Várom a válaszokat, előre is köszönöm.
2012. nov. 4. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Wifi működhet, ha biztosra akarsz menni olyan router-t veszel aminek 3 antennája van (márkát nem írok mert mindenki másra eszküszik). Ha kábelezni szeretnél (én ezt mondjuk jobban szeretem) akkor UTP kábel kell (ez a neve), és hozzá való RJ-45-ös csatlakozó kell. A szereléshez pedig egy úgynevezett krimpelő fogó kell. Ha még sose szereltél UTP kábelt, bár neten van hozzá leírás, szerintem egyszerűbb ha boltban levágatod a hosszát és ott helyben neked fel is rakják a csatlakozókat.
2012. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszsönöm. És ezt ugyanúgy az internetes modemhez kell csatlakoztatni, ill a másik géphez? (laikus vagyok) :-)
2012. nov. 4. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Kell egy router, és a router WAN feliratú csatlakozóját kell összekötnöd a modemből kijövő UTP kábellel. A gépeket pedig a maradék 4 csatlakozóba tudod kötni (rendszerint 4-5 gépet lehet kábellel rákötni a routerre). :)
2012. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés...:-)

Ha wifi- vel próbálkoznék, akkor veszek ugyebár egy 3 antennás routert és a másik, asztali számítógéphez milyen vevőt kéne vennem?

2012. nov. 7. 16:55
 5/5 anonim ***** válasza:

bocs a késői válaszért, asztali gép esetén ez lehet PCI-os vagy PCI-E bővítőkártya vagy USB-s vevő. Én saját lakásomban USB-s vevőt használok, de a tapasztalat az, hogy a beépíthető kártyáknak a vétele jóval jobb mint az USB eszközöké mivel annak van rendes antennája. Én is a jövőben cserélni fogom mert bár az USB eszköz "mobil" és bármilyen eszközre csatlakoztatni tudom, de a vételi képessége gyengébb. Így én saját tapasztalatból azt mondom, hogy beépíthető, antennával rendelkező eszközt vegyél. Illetve olyan USB-s vevőt ami antennával rendelkezik. Remélem tudtam segíteni :)


(ezt csak zárójelbe írom, léteznek, olyan számítógépbe szerelhető kártyák, amik 2 vagy 3 antennásak, ezeknek igen komoly a vételi teljesítménye, klasszikus családi házakba (vastag falak, beton födém) és nagy távolságokra ezek ajánlottak, és semmivel sem drágábbak mint egy jó USB vevő) például egy ilyen: [link]

2012. nov. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!