Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tud rólam egy weboldal?

Mit tud rólam egy weboldal?

Figyelt kérdés

Nem a facebook például, vagy nem olyan oldal aminek megengedem hogy bármit is csináljon a gépemmel, hanem olyan adatokra gondolok, amit a gép minden meglátogatott weboldalnak elküld. Az ipv4-címet, a képernyőfelbontást, a böngésző típusát és verzióját illetve az operációsrendszer típusát úgy tudom hogy elküldi, ez érthető. De mit küld még el egy weboldalnak?

Köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 5. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen volt egy vitám valakivel, azt váltig állította, hogy egy weboldal le tudja kérni a MAC addresst (IP és süti alapján történő tiltásról volt szó), de én ezt erősen kétlem. Szerintem annál többet nemigen, mint amit írtál.
2012. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Esetleg még pluginek, pl. java, flash verzió.
2012. nov. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

@montihun: MAC-et nem lehet lekérni, aki ilyet állít, az nagyon nincs tisztában a hálózatok felépítésével és működésével.


Kb ezeket lehet megtudni igen, de ezeket is csak akkor, ha a böngésző elküldi.

A HTTP protokoll leírásából még többet is megtudhatsz erről.

2012. nov. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 6. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!