Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi módon lehetne letiltani a...

EagleHUN kérdése:

Mi módon lehetne letiltani a Youtubról a filmek/klippek elején megjelenő reklámokat?

Figyelt kérdés

Be kell/lehet állítani valamit?

Vagy valami IP szintű vagy szoftveres megoldás, böngésző kiegészítés létezik már amit föltelepítek, és letiltja?

Nagyon idegesítő.



2012. nov. 7. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Firefox/Chrome kiegészítő: AdBlockPlus
2012. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az nem idegesít, hogy ingyen nézed a filmeket és klippeket, és hogy nem kell fizetni a feltöltésért sem? Szerinted a youtube miből tudja neked ezt ingyen gyújtani? Varázsol Harry Potter varázspálcájával?

A reklámokból él, ha esetleg nem tudtad volna.

2012. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudtam. De túlzásba viszi. És nem kellene az orrunk alá tukmálni, ráadásul úgy hogy némelyiket átugrani sem tudod vagy csak x másodperc leteltével. Bőven elég lenne ha az oldalon szélen jelenne meg egy hirdetés akit érdekel úgyis rákattint!

Amúgy ami nem hivatalosan van fönt azt letiltják hamar, amit nem annak a szerzőjének elvileg fizetnek a megnézések után. De mondj nekem egy személyt vagy ha te is töltöttél már föl saját szerzésű tartalmat neked vagy annak az illetőnek mennyit fizettek ki? Semmit!

Magyarul hirdetnek a magántartalmak fölött de fizetni nem fizet érte. Ezeket véded?

2012. nov. 7. 12:59
 4/7 Golan Trevize ***** válasza:

"Magyarul hirdetnek a magántartalmak fölött de fizetni nem fizet érte. Ezeket véded?"


Csakis és kizárólag akkor hirdetnek a magántartalmakon, ha ezt a feltöltő engedélyezte. És bizony fizetnek is, csak nézettséget kell hozzá produkálni.

2012. nov. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy téged nagyon idegesítenek a reklámok, de minket, szerzőket is idegesít, hogy ellopják a műveinket. Gondolom, te sem szeretnél ingyen dolgozni. A reklámbevétel után az Artisjus Egyesület legalább jelképes jogdíjat fizet a youtube-on keresztül.
2012. dec. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"De mondj nekem egy személyt vagy ha te is töltöttél már föl saját szerzésű tartalmat neked vagy annak az illetőnek mennyit fizettek ki? Semmit!"

Hát nem is a feltöltőnek kell...

2012. dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek írnám, hogy a közbenső hozzászólásaimból kiderült volna ha figyelmesen elolvassátok, de kiemelem még egyszer a SAJÁT tartalmat feltöltőkről beszéltem. Oké mint itt írták elvileg fizetnek is érte ezek szerint, ha engedélyezi az illető hogy reklámozhatnak rajta. Ez még rendben is volna.


A lopott tartalmakat meg általában úgyis leszedik, nem engedik hogy fönn legyen, ha nem így tennének akkor bűnrészessé válnának. Az már más kérdés hogy ez gyorsabb ha a szerző be is jelenti az ilyen megosztó oldalakra a jogsértést.


Tehát jogosan föltételezhetjük hogy az ilyen helyeken lopott tartalom nincs! Ha van és sokáig fönn van azzal meg a saját tulajdonosa sem törődik!


Egyébként is tudtommal (30? vagy X mennyi.) év után elévül a szerző ilyen irányú jogosultsága.

(Pénz szerzésre, sokszorosításra, eladásra a szerzőn kívül más elvileg továbbra sem használhatja föl, de lejátszani akár tömegek előtt is lelehet ezek után!)


Ha nem így lenne Bethoven leszármazottai is követelhetnének pénzt, ha leadják a zenéjét, meg mondjuk Kölcsey-é, Erkelé is a himnuszért minden iskolától meg közintézménytől.


Tehát aki videó zene megosztó oldalon MEGNÉZ valamit

(és NEM letölti meg nem hazaviszi, nem kiírja DVD-re és kimegy vele a piacra mert az már más kategória!)

az jóhiszeműen jár el, hiszen azt föltételezi hogy az amit megnézhet az mind legálisan van fönn (és ebben igaza is van szerintem).


De én itt nem is erről kezdeményeztem a kérdést hanem arról hogy azért a felhasználónak is van annyi joga hogy megválaszthatja a fönn lévő (és ezek szerint elvileg legális) tartalmak közt ha nem akar reklámot akkor ne legyen reklám. Ennek a kikapcsolásának lehetőségét nem biztosítja a szolgáltató! Vagyis a felhasználók jogai is sérülnek! Igenis legyen egy gomb amivel beállíthatom hogy nem kérek reklámot!

Nyilván lesznek olyan felhasználók akik ennek ellenére megnézik, és ezt nem kapcsolják ki/be.


Ha ez nem tetszik az ilyen szolgáltatóknak, hogy biztosítaniuk kellene ilyen gombot, arra azt tudom mondani hogy nem köteles szolgáltatni és biznicelni sem ezzel, csukja be az oldalt, töröljön mindent, adja el a szervereket, meg az internetes címet.


A videók szerzői meg majd olyan úton meg fórumon értékesíthetik a szerzeményeiket ahol akarják meg tudják.

Vagyis sehol. Most gondoljatok bele bemész a boltba és a polcon, sok hasonló között, egy DVD 5000HUF, címe pl: "Józsika aszfaltot fog a biciklivel."

Ki venné ezt meg? Ki fizetne érte?


Szerintem tegye össze a két kezét a rengeteg "szerző" hogy a sok marhaságért egyáltalán van vállalkozás amelyik hajlandó egy csekélyke összeget fizetni...

Meg hogy a tehetségeseknek van hol elindítani a karrierjüket az ingyenes feltöltés lehetőségével!

Ők is tegyék össze a kezüket.

2013. jan. 1. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!