Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az öcsém folyamatosan torrente...

Az öcsém folyamatosan torrentezik és így nekem használhatatlan lesz a neté. Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
TL-WR741ND routerünk van és 25 Mbites Invitel netünk. Az öcsém folyamatosan, éjjel-nappal torrentezik max sebességgel és így nekem használhatatlanul lassú a netem. Egy oldalt nem tudok normálisan megnyitni. Azt csináltam eddig hogy beléptem a router kezelőfelületébe és a Wi-Fi-t 802.11b-re állítottam ami ugye max 11 Mbitet tud és megváltoztattam a router kezelőjének a jelszavát hogy ne tudja visszaállítani. Erre fel meg fogott egy 15 méteres kanócot és mindenen keresztül kasul elvezette a szobájába. Hogyan tudnám neki lekorlátozni úgy a sebességét hogy nem tudja visszaállítani?

2012. nov. 7. 15:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*net
2012. nov. 7. 15:35
 2/16 anonim ***** válasza:
Állíts be a routernél MAC-cím szűrést, hogy csak a saját címed, és az öcséd gépének wifi címét engedje át, akkor muszáj lesz neki wifizni.
2012. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Kanocót:D

hát ha nem lehet megkérni akor csak nagy harcok árán:P

amugy kanocót mért nem húzhatod ki? ö vette? és megtiltotta a kihuzását?

amugy érdekes lehet több TB torrentet gyüjtöget mint a mokús a mogyorót:D

2012. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én simán elküldeném a fenébe, hogy nem csak ő lakik itt és nem csak ő használja a netet. Dumáld meg vele, hogy korlátozza a letöltési sebességet és fogja fel, hogy te is ott laksz, és neked is kell net. Ha nem fogja fel, kihúznám a kábelt gondolkodás nélkül, és le is szedném a fejet róla, hogy még véletlenül se tudja visszadugni.
2012. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
a netet ketten vagy egyedul fizeted?
2012. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Már próbáltam beszélni vele de semmi nem tesz. A kábel nem az övé hanem csak úgy van a lakásba egy kábel. Hiába húzom ki a kábelt visszadugja. Raktam MAC cím szűrést a kábeles netre erre fel meg le resetelte a router mivel nem tudott kapcsolódni -_-" Viszont nem tudja a PPPoE adatait csak én és ugye nem tudta beállítani. Azt hitte hogy elment a net. Most bepakoltam minden cuccot a szobámba mert az Invitel kábele éppen elért idáig.
2012. nov. 7. 16:41
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, hogy kapd le a kábel végét ollóval, és üzenem az öcsédnek, hogy egy rohadt nagy tapló.
2012. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A szüleimnél lakok de én fizetem a netet. Nyáron diákmunkával összekeresett pénzből fizetem jelenleg. A szüleim a mobilnetet fizetik de azt csak ők használják.
2012. nov. 7. 16:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor meg mond meg az öcsédnek, hogy te fizeted, vagyis a te neted. És b*ssza meg.
2012. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a dugó leszedése lesz a vége. Vagy felhívom az Invitelt hogy egyénileg korlátozzák valahogy a torrent forgalmat hogy ne tudjon max sebességgel tölteni.
2012. nov. 7. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!