Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mitől van újra reklám az...

Mitől van újra reklám az oldalakon?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt néztem egy-két weboldalt, és az avast vírusírtóm vírust jelzett azon az olalon, ezért blokkolta a két oldalt. (A tálca felett volt egy sárga? téglalapban egy üzenet.)


Ezután másnap megjelentek a reklámok néhány oldalon. Nem mindegyiken. Pedig (firefox) adblock és flashkiller is van fent és ezelőtt letiltott minden reklámot. Most meg ott vannak.


Valamint a feladatkezelőben néha megjelenik egy vagy két mk-dc vagy mc-kd.exe fájl is, ami kb: 23 MB-ot foglal.


Malwarebytes programmal és az avast-al még nem volt időm átvizsgálni az egész gépet. Ha a vírusírtóm blokkolta ezeket az oldalakat, van rá esély, hogy vírust kaptam?



2012. nov. 12. 22:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg nincs is kedvem átnézni, mert a firefox profiljában 661 MB vagyis 8815 fájl és 3886 mappa található. Mert most vizsgáltam volna át malwarebyte-al de már 8 perce csak a firefox profilját vizsgálja.
2012. nov. 12. 22:54
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezelőtt 20 perc alatt átvizsgálta a gépem a malwarebyte vírusírtó. Most meg a firefox cache mappában: 0-tól F-ig, azon belül is: 00-FF-ig mindegyikben. Ebből viszont nem akarok törölni, mert félek, hogy valami fontos dolgot törlök ki, esetleg a firefox kedvencet.
2012. nov. 12. 23:12
 3/4 csacsi2 ***** válasza:

A firefox cache -t (gyorsítótár) törölheted. A fontos dolgok a firefox profilmappában találhatóak!

C:Documents and Settings/ felhasználónév/ Application Data /Mozilla /profile folder


Szerintem kaptál egy gyorsítótár mérgezést.

A malwarebites az malvare írtó, szerezz be egy jó tűzfalat és vírusírtót!

sokan kedvelik az avast-ot én személyszerint nem igazán , de ízlések és... minden esetre futtasd le az avastot!


Ajánlom a flashkiller helyett a noscript -et.

2012. dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csacsi2 ***** válasza:

Másik, firefox összes beállítását jelszavak, kedvencel stb elmentheted (visszaállíthatod) a mozbackup progival, ha újra kellene húzni!

[link]

2012. dec. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!