Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van egy laptop Win7 oprendszer...

Fytrov kérdése:

Van egy laptop Win7 oprendszerrel és egy androidos tablet. A laptophoz csatlakoztatott mobilinternetet szeretném wifi-n keresztül megosztani a tab-ra. Próbáltam csinálni ad-hoc hozzáférést, de nem engedélyezett, vagy nem támogatja?

Figyelt kérdés
Ha tudna vki nekem egy pontról-pontra leírást adni, mit hol kell beállítani? (wifi-s router vásárlása nélkül)

#mobilinternet megosztása #laptop és tablet
2012. nov. 15. 17:04
 1/1 Andreas89 válasza:

Helló!


(Én még nem használtam mobil internetes kütyüt, de szerintem a működési elv ugyanaz lesz. Én egy vezetékes hálózatot osztottam meg wifin egy Androidos tablettel)


Lépések:

1. Hálózat és megosztási központba elmész.


2. Ott az adapterbeállításokra mész (bal oldalon keresd)


3. Itt nekem a helyi hálózatot kellett megosztanom, gondolom neked ott kell lennie a mobil internetes ikonnak, arra jobb klikk, tulajdonságok.


4. Fent a megosztás tab-ra mész, és kipipálod a hálózat megosztást.


5. Ezután nyitsz egy RENDSZERGAZDA PARANCSSORT. (start -> minden program -> kellékek -> parancssor JOBB KLIKK -> futtatás rendszergazdaként. a következő parancsot írod be:


netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=@@@@ key=########## keyUsage=persistent


// a @@@@ helyére azt írd, ami a wlan neve legyen, pl.: mobnetwifi

// a ########## helyére pedig a jelszót írd be.


6. Enter


Ezután a rendszer ha minden jól megy a következőt írja ki:


Az állandó hálózati mód engedélyezettre lett állítva.

Az állandó hálózat SSID azonosítóját sikerült megváltoztatni.

Sikerült módosítani az állandó hálózat felhasználói kulcsú hozzáférési kódját.


7. Ezután írd be a következőket:


netsh wlan start hostednetwork


Enter



Ha minden jól megy a parancssor válaszként ezt írja ki:


Az állandó hálózat elindult.



Ezután már a tableten is látni fogod a wifi kapcsolatot.


Tapasztalat: Nekem először nem akart csatlakozni rá, folyamatosan IP cím lekérésen volt, de ott el is akadt...


Ekkor én a Hálózat és megosztási központban az újonnan kreált wifis kapcsolatot átállítottam otthonira, és az adapter beállításoknál amikor meg kellett osztani a kapcsolatot, vissza elvettem a pipát, ekkor egy legördülőből ki tudtam választani a wifis kapcsolatot amit most kreáltunk (nekem: Vezeték nélküli hálózati kapcsolat 2), majd újra bepipáltam.

Ekkor helyre állt a kapcsolat, a Tablet egyből tudott csatlakozni, és volt internet elérés is.

Ahogy olvasgattam az interneten is azt írták, hogy ha elakad az IP cím lekérésnél, akkor egyesével mindent meg kell szakítani, majd újra elindítani.

- Hálózati kapcsolat (Te esetedben mobil internet kapcsolat)

- hálózati kapcsolat megosztása

- kreált wifis kapcsolat stop, majd újra start

...


( The following procedure worked for me.

1) Disable Internet Connection Sharing from your modem connection -> properties -> Sharing Tab

2) Enable it again.

3) Disconnect from the Internet.

4) Reconnect again

5) Restart ICS service from the "services.msc" window.

6) Stop the hostednetwork

7) Start the hostednetwork

8) Internet Sharing is now enabled and everything gets resolved. )



Nekem egy Navon Tablet-el, 4.1.1 Andrioddal teljesen jól működött.

2014. febr. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!