Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A napiszar-t miért nem lehet...

A napiszar-t miért nem lehet beszüntetni?

Figyelt kérdés

Ismerősöm rendőrségnél dolgozik, és ő mondta, hogy rendszeresen érkezik be rengeteg feljelentés az oldal ellen, mert volt, akinek a képét kirakták trágár sértő szöveggel, stb stb.


Ilyen bunkó, provokatív, és legalja oldalt miért nem lehet beszüntetni?


Nem provokálásnak szánom, de ránéztem az oldalra, és elkapott a hányinger.


2012. nov. 27. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:

na csak nem kerültél fel?:DD


amúgy azért nem tudnak csinálni semmit mert külföldön van a szervere vagy mije/lehet hogy most hülyeséget mondtam:D

2012. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb tartalom nem privát, hanem valaki azt már korábban a neten megosztotta. Egy közösségi oldalhoz képest annyi a különbség, hogy többen látják, és az idegenek nem félnek véleményt alkotni egy személyről.


Aki pedig vállalta hogy az internetre feltett magáról valamit, az ezt a részét is vállalja. Ez az egyik alapja az oldalnak, mert ami a netre felkerült, azt onnantól kezdve bárki és bármilyen körülmények között fel tudja használni.

Eleve az oldal is azért jött létre, hogy bizonyos megkérdőjelezhető trendeket visszaszorítson, egyfajta elrettentő példaként mutasson be embereket, hogy mit nem kellene csinálni. Ahhoz képest pedig nem hogy visszaszorult volna a dolog, hanem még menő is lett valamilyen szinten, és a népszerűségre vágyó emberek szándékosan készítettek/készítenek olyan tartalmat amivel kikerülhetnek az oldalra.


Persze meg kell említeni azt is, hogy van olyan tartalom az oldalon amit nem lehetne megjeleníteni, ezeket többnyire a tulaj saját kérésére is eltávolítják.


A negatív mellett pedig pozitív következményként lehet felhozni a temetőben vagy fegyverrel pózolók bemutatását, aminek szintén lettek rendőrségi vonzatai.

2012. nov. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"mert ami a netre felkerült, azt onnantól kezdve bárki és bármilyen körülmények között fel tudja használni."

Az internet nem csak közösségi oldalakból áll és nem minden nyilvános, sőt.

2012. nov. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
52%
tévedsz.... ami egyszer kikerül Tőled, az szabad préfa lesz / lehet... Havonta ezer és milliószámra lopnak el jelszavakat: bankkártyák, online boltok, online-game portálok, stb... szerinted zárva lehet bármi is? (ugye letolt gatyával sem sétálsz Pesten a körúton... na ugye...)
2012. nov. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy az Internet teljes tartalma nem érhető el szabadon és bárkinek így nem pontosan fogalmaztam.


Az "internet nem felejt"-jelenségre próbáltam utalni, amikor a felhasználó saját felelőssége lenne hogy saját magáról mit oszt meg és kinek, mert elég ha csak 1 ember fér hozzá, általa már egy másik felületen akár bárki elérheti.

2012. nov. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem, nem kerültem ki.

De volt már olyan ismerősöm, akinek egy teljesen átlagos képét valahonnan lelopták, átszerkesztették, és bunkó trágár megalázó szöveggel kitették.


De ennek az oldalnak úgy mi a lényege?


Mert megnézve szerintem a szerkesztők sem lehetnek többek 10-12 évesnél....

2012. nov. 28. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!