Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretném az itthoni internete...

Szeretném az itthoni internetemet elosztani a meglévő D-link 615 Wireless routeremmel, két laptop, és egy asztali számítógépre. Hogyan tehetném meg ezt?

Figyelt kérdés

Azt lenne a legjobb, ha automatikus elosztás lépne életbe. Én vagyok a főfelhasználó (laptoppal wlanon) legtöbbet internetező, tehát mikor csak az én gépem üzemel, akkor teljes sávszélességgel dolgozzak, viszont becsatlakozik egy gép akkor feleződjön, úgyhogy egymástól ne foglalják a sávszélességet. (én torrentezek, akkor a másik gép továbbra is tudjon magának lassabban ugyan, de stabilan akármit tölteni, böngészni stb...)

Ha kéritek a manualt is feltöltöm, szeretném ha egyszerű lépésről lépésre választ kapnék valaki hozzáértőtől, nekem laikusnak.



2012. dec. 1. 14:43
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Nem ismerem az adott routert, de a legtöbb menüjében már szerepel ipquos vagy valami hasonló, azzal tudod a megosztást szabályozi 2 módon:

garantált: amennyit beírsz, az akkor is a te ip-dé lesz, ha a fene fenét eszik.

maximum: a többi gép ip-jét kell beírni és a hozzájuk tartozó max sebességet. Tehát pl. 8M net, 4 gép:

tiedre a garantált 5MB, a többire egyenként az 1MB. Ezzel az a gond, hogy ha te nem is vagy jelen, a többieknek akkor is csak 1 lesz a maximum.


De van egy Netlimiter nevű (fizetős) progi, amivel tudod szabályozni a géped fel/le töltéseit program vagy akár ip szinten is. Ha ezt a saját gépedre felteszed és a torrentet beállítod 5-re, ugyanazt érted el, mint a routerrel, csak itt az az előny, ha kikapcsolsz, a többi gépé lehet a teljes sávszél, példánkban a 8M.

De amúgy a torrentprogik is támogatják a sebességszabályzást.

2012. dec. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 nais314 ***** válasza:
nálam hasonló a helyzet (D635) - én nem állítottam semmit, csak bekapcsoltam a WIFIt (WPA2-es jelszavas biztonsággal), és megy minden.
2012. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!