Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a teendő ilyenkor?

Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
barátnőm feltörte az egyik lány facebookját, a lány akiét feltörték bement a rendőrségre és bejelentette hogy feltörték a fiókját. kb 1 hete törte fel, (elég jó indokkal)ismerősöm rendőr én megkérdeztem hogy ez a lány aki feljelentést tett igaz e vagy csak azt mondta de tényleg bement és azt mondta hogy van feljelentés de nincs információ. szóval még nem kezdtek hozzá a nyomozáshoz, hozzáfognak kezdeni? az IP-cím 100%-ék hogy meglesz? mit kaphat? (mondtam neki hogy hülyeséget csinált, de ami megtörtént azon változtatni nem tudunk)
2012. dec. 3. 18:45
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Ilyen "piti" ügyekkel nem foglalkozik a rendőrség, hiszen sok fontosabb (rablás, gyilkosság, stb.) is van.

Az lesz a válasz, hogy mindenki ismeri az internet sebezhetőségét, ne töltsön fel olyan adatokat, információkat magáról, amiből kára származhat.


Kb. ez lesz a válasz, csak hivatalosabban megfogalmazva.

Az IP-s utánakeresés hülyeség. Nekem fix IP-m van, de melóhelyen még 10 gépnek ugyanaz, kit gyanúsítanának? Otthon is fix, de wifin egy szomszédtól "lopom" a tudta nélkül, mert nincs lekódolva, tehát ilyen dolgok miatt az IP nem mérvadó egy nyomozásban.

2012. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
de a lány feljelentést tett és nem küldték el a rendőrök.. de nem is foglalkoztak vele :D szóval lehet ebből valami? azt hallottam hogy ha 2 hónapig nem kap semmi féle papírt akkor a nyomozást "törlik" igaz ez?
2012. dec. 4. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!