Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A modemmel van a baj?

A modemmel van a baj?

Figyelt kérdés

Még 7-8 éve vettünk egy ADSL 4 led-es modemet az akkor Fraktal 1Mbit/s -os internethez. Azóta átmentünk a T-home-hoz és először egy 5Mbit/s-os internet utána egy 15Mbit/s-os internet lett. Az 5Mbit/s- os net jött szépen 5Mbittel, de a 15Mbit-es már nem. Lecseréltük az első TP-linkes routerünket egy másikra, de azzal is ugyan így volt. Most vettünk egyet 12ezerért, de ezzel is ugyan ez a probléma. Ha a routert kihúzom, sima modemmel megy, akkor is ezt tapasztalom. Már kihívtam a t-home-t, hogy nézze meg, de a vonallal semmi gond.

A 15MBit/s-os netünk nem jön csak 8,5 Mbittel.

Segítsetek már hogy miben lehet a probléma.


Előre is köszi,

Üdv.: István



2012. dec. 8. 23:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az a sanda gyanúm, hogy szimplán nem alkalmas a hozzáférési pontotok a 15 Mbites ADSL-re, hiába mondják, hogy a vonallal semmi gond. A vonal mindenhol oké, de az ADSL-nek megvannak a fizikai korlátai. Érdeklődjétek meg, hogy elérhető-e a kábelnet nálatok, mert azzal nem lesz ilyen gond.
2012. dec. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Azt mondta az unokatesóm (mert ök is így voltak mint mi, csak nem vettek csak egy routert és nekik jó), meg mutatta is nekik jön 15Mbittel és itt laknak tőlünk 300 méterre. Azt mondta, hogy amikor átváltottak 15megásra nekik átállítottak a telefonnak a kis dobozában vmilyen kábelt, nekünk meg nem. Ez befolyásolhatja?

2012. dec. 8. 23:35
 3/21 anonim ***** válasza:
Milyen modemed PONTOS típusa?
2012. dec. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
*Mi
2012. dec. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Igen, minden beállítás a szolgáltató részéről számíthat. Én csak gyanítottam a korlátot, de ha közeli helyen működik, akkor nálatok is kell mennie.


Tegnap nem jutott eszembe megkérdezni: van-e minden telefonvonali végponton szűrő? Nem csak az ADSL modem elé kell rakni, hanem a telefonok elé is! Anno nekem is volt ADSL-em vidéki városban, 2Mbittel kezdtem, modem előtti szűrővel, és nem volt gond. Aztán megemelték 4Mbit-re, ami viszont már nem volt jó. Ekkor kértem a T-t, hogy nézzék meg mi a rosseb van, mert rosszabb, mint előtte. Kijött egy csóka és mondta, hogy a telefonunk elé is kell rakni szűrőt. Miután csatlakoztatta, egyből ment rendesen a 4Mbit is... persze le akart gombolni 10 rugóra, hogy ez az én hibám, de elmagyaráztam, hogy erről senki nem tett említést, hogy kell oda is. A szűrő persze "filléres" cucc.


Ha pedig van ilyen szűrő mindenhol, akkor mindenképp azt javaslom, hogy hívd fel őket ismét, és végezzenek el mindenre kiterjedő diagnosztikát, mert olyan nincs, hogy két házzal arrébb rendesen megy, nálatok meg valamiért nem.


Arra nem válaszoltál, hogy elérhető-e a kábelnet nálatok? Ha igen, akkor erősen ajánlom az átváltást arra, mert sokkal stabilabb, mint az ADSL, és ugyanannyi a havidíja. Nem kell hozzá tv-előfizetés sem.


A router pedig nem befolyásolhatja a dolgot, az ugyanis csak a meglévő netkapcsolatot osztja tovább, ami ugye már eleve sza*ul jön.

2012. dec. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A kábelnet még nem elérhető nálunk. Szürő nem tudom, hogy van e tudsz nekem küldeni egy linket hogy milyen kell a modem és a telefon elé?
2012. dec. 9. 10:30
 7/21 A kérdező kommentje:

[link]

Egyetlen egy ilyenem van + a telefonnak a doboza, amiből jön ennek a kábele.

2012. dec. 9. 11:08
 8/21 anonim ***** válasza:

A prohardveren írj dchard-nak. Ő biztosan segítségedre lesz: [link] . Ha a szürke-kék színű DLINK-DSL 360R modemet van akkor minél hamarabb dobd ki az ablakon azt a hulladékot és szerezz be helyette egy fekete színű Dlin DSL-321B modemet ami rakd fel dchard által írt firmwaret: [link]

Majd küldd el dchardnak privátba a modem által kiírt vonali értékeket.

2012. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
*amire
2012. dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Pedig ez a modemem van :D
2012. dec. 9. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!