Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy képesek megszerezni az...

Hogy képesek megszerezni az e-mail címem?

Figyelt kérdés
Lehet már kérdezték, de nem értem hogy bankoktól kezdve fórumokig, online boltok...stb Hogy szerezhetik meg a címem, mikor én annak a banknak fórumnak... stb Soha nem mentem az oldalára nem reggeltem ott, nem kértem hírlevelet stb. Mellesleg olyan nyakatekert címeim vannak h tippelni se lehetne. De még is megszerzik.

2012. dec. 14. 19:36
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

Nem a bankok küldik neked a spam-eket, hanem más oldalak a bank logójával.

Megszerezni nagyon egyszerű bárki címét. Ide is regisztráltál, amihez kellett 1 mail-cím... amikor beírtad, készült egy cookie, ami a gépeden tartalmazza a címet és talán még a jelszavad is. Sok olyan oldal van, amire ha felmész, olyan adatokat tölt a gépedre, ami ezeket a tárolt infókat, vagy az épp megnyitott oldalak adatait összegyűjti és továbbítja a hackernek, aki írta.


Nekem napi 20-30 spam jön, annak ellenére, hogy spamszűrés legmagasabb foka van beállítva a levelezőrendszerben. Igaz én mozgok is olyan oldalakon, ahol nem kéne, de épp ezért nem használom minden címem minden gépen, hanem van 1 "feltörhető", amire csak szemét vagy regisztrációk adatai jönnek és van másik, amin a tényleges levelezést folytatom.


Egy friss windows telepítés után kb. 1 héttel egy átlag felhasználó minimum 5-8 kisebb ártalmú kémet tárol már a gépén... de sokat azt se tudják mit telepítenek, így toolbarokat is felraknak. Ilyen veszélyes toolbar pl. a babylon, ami egyben vírus és adware, spyware egyben, valamint a "videóletöltés gyorsító"-nak nevezett cacaoweb, ami a gépeden szedi össze az infókat és 500MB-onként!!! gyűjtögeti össze, majd tölti fel a netre a hátérben. Mindössze a gép lassulását, a web furcsa változásait és a hely fogyását veszed észre, miközben ez dolgozik.

Szinte minden toolbar "lop" valami infót a gépről, a netezési szokásodról, stb.


Tehát egy vírusirtó, tűzfal soha nem elég a biztonsághoz, kémprogram irtó is szükséges.


Ilyen nehezen eltávolítható kémprogramokat (pl. babylon) egszerű animált képernyőkímélővel is le tudsz szedni. Rákérdez, hogy akarod-e telepíteni, de nem olvasod végig és a toolbarra nyomsz igent, nem pedig a programra. Szóval trükkösek és a legtöbb feltört program (a feltörés) is lopja az adataid így vagy úgy... ezért is van nagyon sok prémium felhasználónév és jelszó hacker oldalakon, amivel gyorsabba lehet letölteni, mert olyan "védelem nélküli" emberektől szerezték meg az infókat, mint te.

2012. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!