Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az Ncore-on miért nincs arány?

Az Ncore-on miért nincs arány?

Figyelt kérdés

2012. dec. 14. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A letöltött agyagot min. 48 órán keresztül seedelni kell.

Ez a hit&run van a fel/letöltés-ből számolt arány helyett.

2012. dec. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a torrentek nem az a lényege hogy neked tízes, százas, ezres vagy még nagyobb arányod legyen, hanem hogy visszatöltsd amit letöltöttél.


A legtöbb oldalon az arány egy kényszerű megoldás arra, hogy bent tartsa az embereket a seedben. Elég csak kikötni azt hogy X arány alatt kitiltanak, és az is kényszerül seedelni aki amúgy nem akar.


Azok a nagy oldalak ahol több év alatt kialakult stabil és összetartó közössé van, az emberek önszántukból és feltétel nélkül is feltöltenek, a torrentezés alapelveit tiszteletben tartva. Így arányra sincs szükség, hiszen nem az alapján lesz valaki jobb a többitől.

Nem véletlen hogy nincs szabad regisztráció és nem kerülhet be akármennyi ember akármikor, mivel felhígulna az a stabil rendszer ami eddig jól működik.


A másik indok az arány ellen, hogy akinek kicsi a feltöltési sebessége, az egy nagy peer/torrent arányú oldalon nem biztos hogy tudna minimum arányt tartani (igazából tudna mindenki ha akarna, csak az emberek egy része nem ilyen), így egyszerűbb időhöz kötni a szabályt. Azaz csak annyi az elvárás hogy maradj seedben ameddig csak tudsz, de minimum legyen meg a 48 óra 14 napon belül. Így ha nem is tudsz adatot feltölteni, akkor is ott vagy és másokat segíthetsz.

2012. dec. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"A másik indok az arány ellen, hogy akinek kicsi a feltöltési sebessége, az egy nagy peer/torrent arányú oldalon nem biztos hogy tudna minimum arányt tartani (igazából tudna mindenki ha akarna, csak az emberek egy része nem ilyen)"


Akkor próbálj meg 32 kbps-re korlátozott mobilnettel arány tartani. Sajnos nekem muszáj mobilnetet használni mert itt nincs más és azon is szoktam torrentezni. Ha meg lekorlátozzák ( 16 gigás net ami 1-2 hétig tart ) akkor van hogy 2 hét alatt feltölt 1 MB-ot...

2012. dec. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
és innen ki tudnak rúgni, vagy ki rugnak embereket ha pl: nem seedelnek?
2012. dec. 15. 00:06
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A szabályokat illik betartani. Ezzel tisztában kell hogy legyen aki oda bekerül.

A szabályok be nem tartása figyelmeztetést, később kitiltást eredményez.

Ennyi...

2012. dec. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A torrentezés kb. akkor indult, amikor nálunk is pár tíz kBps-os feltöltésű lakossági netet árultak, és akkor is voltak már oldalak, tartalom és hozzá emberek akik tölteni jártak. Akkor sem volt jellemző hogy tömegesen ki lettek volna tiltva az emberek amiatt, mert lassú volt a feltöltési sebességük (akkor nem is volt más).


Ha kellő ideig fut egy torrent (ez lehet akár hónapokban mérve is), akkor előbb-utóbb kiszállnak a gyorsabbak és lehet megosztani amikor jön új letöltő. Az is elég tipikus (általánosságban) hogy egy torrent az első hetekben sláger, majd szépen lassan nem marad senki aki seedelne, pedig ott lehet a kis netesnek is arányt csinálni.

A másik, hogy a hosszú táv mellett lehetőleg seedelj amikor csak tudsz, nagyon gáz esetben hagyod napokig futni a gépet.

Ezek mind-mind olyan dolgok amik sokszor a felhasználón múlnak és nem a torrent működésén. Erre vonatkozik, hogy csak akarni kell, és idővel van eredménye. Ez a letöltési forma másfajta hozzáállást kíván, amit sokan kritizálnak is. Létezik egy olyan szemlélet, ami szerint te mindent meg akarsz kapni és azt minél gyorsabban. Itt viszont sokszor napokat kell várni hogy leérjen valami, majd hónapokat arra hogy visszamenjen. Aki szidja a torrentet annak pont ez a hozzáállás az oka. És akkor itt megint az jön ki, hogy csak akarni kell.


Persze elismerem azt is hogy akadnak körülmények ami miatt nem lehet megoldani, de ez esetben el kell fordulni ettől a letöltési formától. Ez (sajnos?) ilyen, így működőképes és ezért van arány is egyes oldalakon, hogy kiszórják azokat akik nem akarnak vagy nem tudnak megfelelni a szabályoknak.

2012. dec. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Már volt olyan hogy a gépemet éjszakára bekapcsolva hagytam hogy töltsön fel és éppen a számlázási ciklus vége volt. Reggel 9-kor visszaállították a sebességet (Nem voltam itthon). És annyira beindult a feltöltés ( Főleg hogy 4G-s net )hogy 2 óra alatt le is szedte a 16 gigát ( Ekkor szépen össze is jött 16 giga feltöltés :D ) aztán vehettem extra adatjegyet hogy kibírjam a többi 30 napot. Szóval sűrűn hagyom bekapcsolva napokig a gépet csak figyelni kell nehogy hó vége legyen :) Én fent vagyok a nCore-on de én általában csak a 48 órát szoktam teljesíteni. Így is van 150 giga feltöltésem aminek a fele lekorlátozott mobilnettel jött össze. Szóval igen, ha akarsz akkor tudsz feltölteni de ez a 150 giga feltöltés nekem 4 év alatt jött össze.
2012. dec. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(én azért is kirúgnám, ha ide tesznek fel kérdéseket)
2012. dec. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


és innen ki tudnak rúgni, vagy ki rugnak embereket ha pl: nem seedelnek?"


Igen, kirúgnak. Főleg akkor ha nem a szabályoknak megfelelően töltesz vissza.

2012. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem véletlen hogy nincs szabad regisztráció és nem kerülhet be akármennyi ember akármikor, mivel felhígulna az a stabil rendszer ami eddig jól működik.

"


ez, meg amit a közösségről mondtál, szerintem egyáltalán nem úgy van (például most a mikulás napi meghívó ár olyan alacsony volt, hogy 25 embert tudtam volna meghívni), inkább az a lényeg, amit utána mondtál: szarabb linkkel is ugyanannyit kelljen seedelni mint egy jóval, és ne többet

2012. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!