Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen veszélyek leselkedhetne...

Milyen veszélyek leselkedhetnek ránk, ha ismeretlenek bejelöléseit fogadjuk el a facebook-on?

Figyelt kérdés
Pl megszerezhetik így az e-mail címünket? Esetleg valahogy hozzájuthatnak a jelszavainkhoz? Vagy a nevünkkel, fotóinkkal, megosztásainkkal élhetnek vissza valamilyen módon?

2012. dec. 16. 03:42
 1/3 asdokininja3 válasza:
természetesen semmi problémád nem lehet kivéve : ha megvan adva az emailcímed a facebookhoz tartozó fiókodhoz úgy, hogy azt mások is láthassák (elérhetőségek között lehet beálítani azthiszem) jelszavadhoz vagy az emailcímeden keresztül tudnak hozzáférni, vagy ha megadod neki, kitalálja stb. (válassz nehéz jleszót ha félsz , sok nagy-kisbetű+szám+speckó karakter )max ha lekapják a képedet netről, és csinálnak egy új felhasználót a neveddel. de amúgy meg a jelszavadat semmiylen más módon nem tudják megszerezni, ha csak nem adod meg nekik egy adathalász oldalon, amúgy a facebook az eggyik legvédettebb weboldalak közé tartozik. kétlem hogy akármit is megszereznének rólad a hackerek/crackerek
2013. jan. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
szerintem ismeretlen embereket ne jelölj be.
2014. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem mai a kérdés, de válaszolok.

Bizony lehet problémád: az az ismeretlen onnantól minden adatodhoz hozzáfér, amiket közzéteszel. Mondjuk én az ilyenek ellen úgy szoktam védekezni, hogy csak egy kis csoport számára teszem lehetővé, hogy mindenemet lássa, aki meg nem kimondottan kedvelt személy, vagy netán tényleg visszaigazolok valaki ismeretlent (bár nem szoktam), azt egyenesen a "korlátozott" csoportba teszem.

A jelszavaidat nem szerezhetik meg - érdekes is lenne, hogy ha valaki bejelöl, az megszerezhetné a jelszavainkat.

A fotókkal persze, vissza tudnak élni. De mondjuk akkor is, ha egyszerűen "midnenki" számára teszed azokat közzé.

2014. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!