Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Átvert az ügyintéző! Van...

Átvert az ügyintéző! Van esélyem visszamondani a szolgáltatást?

Figyelt kérdés
Most írtam alá 2 évet a Telenornál a Hipernet Heavy csomagra ( 15 gigás ) plusz rendeltem mellé 100 GB éjszakai adatforgalmat ( kiegészítő szolgáltatásként ). Így fizetek 8000 Ft-ot. A telefonos ügyintéző bátran állította hogy gyors lesz meg hogy nálam nagyon jó a lefedettség, még LTE hálózat is van. Belementem mivel itt nálam csak ultragagyi mikrós netre van lehetőség ami 1 Mbittel repeszt és mindig elment. 28.-án ki is hozták a Telenoros modemet. Nagy örömmel beüzemeltem hogy végre gyorsabb lesz net viszont az örömöm rögtön elmúlt amikor azt írta ki a modem programja hogy Telenor HU Edge. Gyorsan átállítottam a modemet csak 3G-re de ekkor a Nincs szolgáltatás szöveg fogadott. Már tiszta ideg vagyok miatta. Jó esetben 5 perc míg betölt egy oldalt a telefonos nő ( nem írom le mit gondolok most róla ) meg azt állította hogy még LTE hálózat is van itt. És a legjobb hogy a szerződésbe garantált sebesség 0 azaz 0 Mbit/s! Tehát garantálják a nagy semmit! Van valami mód arra hogy visszamondjam?

2013. jan. 1. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Legközelebb arra hagyatkozz, amit olvasol. Próbálj meg reklamálni. Talán rögzítették a beszélgetést.
2013. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Itt nézd meg a lefedettséget a lakóhelyed szerint, persze függ egyéb tényezőktől is.

[link]


[link]

2013. jan. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Beszélj az ügyfélszolgálattal, a DNS1, DNS1, APN: ezeket be kell írni. Ha nem megy automatikusan, akkor kézzel. Hívd fel az ügyfélszolgálatot, kérd le és írd be. Sajnos én nem tudom megadni, mert az enyém Vodás.

Nem elég Kizárólag 3G-re beállítani a Hálózati preferenciát.

APN pl. internet.telenor.net

DNS1: számsor a szerverhez.

DNS2: számsor a szerverhez.

Ezek után működni fog a HSDPA szélessáv.

2013. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bocs. DNS2
2013. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Érdekes, Kiskunfélegyházán lakok ami ott van az LTE által lefedett területek között ráadásul közel lakok a belvároshoz is. Holnap elviszem a munkahelyemre és megnézem ott milyen.
2013. jan. 1. 21:31
 6/15 A kérdező kommentje:
És az alapbeállítások nem jók a 3G-hez meg a LTE hálózathoz?
2013. jan. 1. 21:32
 7/15 anonim ***** válasza:

Az ügyintéző nem hibás. Azt mondja, amit neki is megadnak. Nevezetesen az, hogy itt meg itt milyen hálózati lefedettség jöhet szóba. Ebben nem hibás.


A sebességet illetően sajnos nem tudsz reklamálni, mivel a Telenor honlapján is rajta van, hogy:

"A Szolgáltató által garantált le- és feltöltési sebesség 2G, 3G, HSPA technológia esetén: 0 Mbit/s."


Az LTE cucchoz olyan modem kell ami tud LTEt is. Neked olyan van? Nem vagyok Telenor dolgozó, sem kötődésem sincs a céghez, de azt kell mondanom, hogy neked semmilyen jogalapod nincs a reklamációhoz. Sajnos :(

2013. jan. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

reklamálj nyugodtan! én is azt tenném, hátha sikerül. jobb mintha nem csinálnál semmit se!


amúgy meg körültekintőbbnek kell lenni. ma már mindenkit ott húznak le ahol tudnak! máskor figyelj jobban!


de ezen kivagyok most én is hogy a garantált sebesség 0 Mbit/s. lol

2013. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Vagyis Hiper szélessáv nálad nincs, ennyit jelent a 0.

De ettől még lennie kell 3G-nek, illetve HSDPA-nak, ami szintén nem lassú. Csak erre be kell állítani a modemet.

2013. jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
ZTE MF820 modemem van. Az LTE képes?
2013. jan. 1. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!