Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért tér vissza ugyan az a...

Miért tér vissza ugyan az a probléma? Hibás Tanúsítvány? Nem megbízható kapcsolat?

Figyelt kérdés
Ha be akarom hozni Mozzilla böngészővel a Gmail-t vagy a Google keresőt, akkor azt írja ki hogy ,,Nem megbízható kapcsolat" és nem engedi hogy belépjek. Internet explorerrel is próbáltam, ott meg azt írja ki hogy ,,Hibás Tanúsítvány". Chrome böngészővel se engedi hogy ezekre az oldalakra lépjek. Fogalmam sincs mi a probléma, már a windowst is újra telepítettem, és akkor egy pár napig sikerült elérni ezeket az oldalakat, aztán megint ugyan ezt csinálta. Tesóm gépén ugyan ez a helyzet. Mindketten ugyan arról a routerről netezünk. Csak a Google-el kapcsolódó oldalaknál írja ki ezt. Mi lehet a probléma?

2013. jan. 4. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Valaki megpróbálja megszerezni a jelszavad. Hol internetezel? Otthon? Ha otthon akkor a wifidet jelszóval védd le. Ha nem otthon vagy akkor ne internetezz egy ideig. Minden más jelszavad változtasd meg, ami nem https-en volt. pl iwiw, stb. stb.
2013. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Otthon netezek, nem értem miért akarná bárki is megszerezni a jelszavam, teljesen hétköznapi ember vagyok, még barátaim se nagyon vannak. Wifim le van védve erős jelszóval. Csak a google-höz kapcsolódó oldalaknál írja ki. Ilyen többek között a blogspot.com oldalak, gmail, stb.
2013. jan. 4. 17:18
 3/5 csacsi2 ***** válasza:
100%

Sajnos vannak oldalak amik nem frissítik a tanusítványokat időben.Találkoztam már Magyar Hivatali oldallal is!

A firefox -ban az oldal adatainál meg tudod nézni a biztonságot, tanusítványt. Pl ez az oldal (GYIK) nincs titkosítva, de vannak biztonságos SSL -t használó oldalak is. Ha megbízol az oldalban (és van tűzfalad) akkor azon az oldalon kapcsold ki a biztonságos SSL -használatát a böngészőben. A káros weboldalakat a tűzfal úgy is blokkolja.Firefox-ban:

Beállítások / speciális /titkosítás fül.

Itt megnézheted a tanusítványkezelőtilletve az érvényesítésre klikkelsz akkor az ablakban kipipálhatod, hogy online ellenőrizze a tanusítvány hitelességét!

Lehet nincsenek telepítve a megbízható kapcsolatot igénylő tanusítványok és nem online kérdezi le!

itt leírják hogy add meg kivételnek az oldalt (és meg is őrizze):

[link]

2013. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csacsi2! Köszönöm szépen a szépen összefoglalt segítségedet! Igazán hasznos info! :)
2013. jan. 6. 09:21
 5/5 anonim válasza:
Hasonló gondom volt win xp rendszerrel, sp3 feltevése megoldotta a gondomat.
2014. okt. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!