Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A számítógép vagy a modem hibája?

A számítógép vagy a modem hibája?

Figyelt kérdés

Az lenne a gondom hogy bekapcsolom a gépet és egy darabig van netem de utána fogja magát és elkezd pislákolni a modemen az ethernet "lámpa" és utána csak azt látom a vezérlőpult--> Hálózatok résznél hogy azonosítani akar valamit de egyből el is tűnik és előjön hogy nincs elérhető hálózat és ezt váltogatja másodpercenként...

remélem valaki tud segíteni előre is kösz


ui: már frissítettem a hálókártyát, kipróbáltam másik modemet és másik kábelt is.



2013. jan. 5. 01:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha újraindításkor is csinálja, akkor lehet az oprendszer szívózik, először futtass rendszerkarbantartást (reg clean, lan driver frissítés...) Ha ez nem oldja meg, lehet a hálókártyád haldoklik.

Modemet egyszerűen le tudod csekkolni, dugj rá másik gépet, szerezz valahonnan egy laptopot, vagy valami. A lényeg, hogy kábelen kötsd rá.

2013. jan. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod azt, hogy a hálókártya beállításainál, az energiaellátásnál kikapcsolsz mindent, hogy ne tudja kikapcsolni a kártyát soha.
2013. jan. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
tegnap raktam fel a win8-at lehet az a baja ? ccleanerel is tisztogattam a regisry-t és az sem segített... de köszi még próbálkozok :D
2013. jan. 5. 02:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Zsír új ein8-at CCleanerezni!? Nagyon jól tolod, mit ne mondjak...


Nem melegszik túlságosan a modem?

Próbáld ki másik hálókártyával. Én inkább arra gyanakszom.

De azért egy ststikus IP-címmel is kipróbálnám, ha úgy nem veszik el a kapcsolat, akkor nincs gond. Vagy az IPv4 és IPv6 protokollokat le is tilthatod, mert az ADSL PPPoE kapcsolaton keresztül megy és ehhez az nem szükséges. Azt hiszem a win8 megköveteli az IP címet és ha nem kapsz azon ak apcsoalton keresztül, akkor úgy tekin rá, mintha nem lenne net. Erőszakosan kérheti a DHCP címkiosztást a végtelenségig, az is lehet, hogy egy idő után megunka a modemed... szerintem mindenképpen tiltsd le az IP protokollt ha ADSL modemed van. (a többit nem tudom hogy működik)

2013. jan. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!