Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet kapcsolódási probléma?

Internet kapcsolódási probléma?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az otthoni hálózat úgy épül fel, vezetékes úton a modem a rooterrel van összekötve, ami egy másik kebellel az asztali számítógéppel. A wifire csak a telefonok miatt van szükség. Ma reggel használat közben elment a net, próbáltam helyre hozni, véletlenül átállítottam dolgokat a hálózat tulajdongásaiban (win. xp). Azóta már visszajött a net, telegonokon semmi probléma, de a gép nem érzékeli. Kábelekkel nincs probléma, valami elállítódott. Légyszi help!!!

2013. jan. 10. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
A véletlen elállított dolgokat állítsd vissza! Ha nem ülünk a gép előtt, és nem is voltunk mögötted, amikor nyomogattad, akkor honnan tudnánk, hogy mit állítottál el?
2013. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom a hálókártya IP-jét állítgattad. A linken találsz egy leírást, hogy milyennek kéne lennie:


[link]

2013. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A második válaszoló által linkel oldalt 2. képén látható "This connections uses the following items:" pont alatt nekem minden be van pipálva, itt állítottam el valamit. Egyébként köszönöm a választ, amit tehetem kipróbálom.
2013. jan. 10. 19:53
 4/9 A kérdező kommentje:

[link]

Nekem ez így néz ki :S A többi beállítás stimmel csak sok a pipált cucc

2013. jan. 10. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Hali ismét, #2-ik vagyok.


Parancssorban az "ipconfig /refresh" -re sem történik semmi?


Simán az ipconfig parancsra mit ír ki?


Még azt meg tudod tenni, hogy a hálózati kártyát törlöd az eszközkezelőből, újraindítod a gépet, ekkor elvileg újra felismeri és alapbeállításokkal kéne mennie.

2013. jan. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Áh, egy rendszervisszaállítással sikerült megoldani, de köszönöm a segítsèget.
2013. jan. 10. 22:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az a helyzet, hogy elhamarkodottan ítéltem. Most megint haza jöttem és kiderült, hogy a routerrel van valami bibi. Ha a routert kihagyom és a modemet közvetlenül a gépbe vezetem akkor hasít a net, de ha a routert is bekötöm, akkor a gépen nincs net, holott az írja hogy csatlakozva van, telefonokon wifin keresztül no problem szóval valami hibás beállításra tippelek, amit nem értek mert évekig ugyan így jó volt.
2013. jan. 13. 13:48
 8/9 anonim ***** válasza:
K.: ha megfigyelnéd egy kicsit a világot látnád, hogy a dolgok egy ideig működnek, és aztán elromlanak. Az autószerelőnek sem azért van munkájuk, mert az emberek eleve rossz autót vesznek.
2013. jan. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha pedig végigolvastad volna tudnád, hogy minden mûködik...
2013. jan. 13. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!