Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szolgáltató által kiszabott...

SZeReNcS kérdése:

Szolgáltató által kiszabott garantált internet sebesség sincs meg. Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Tarr kft-s vagyok, eddig 5M-s netem volt, ami átlagosan 500-600kb/s-os letöltési sebességet produkált. A csomagom megszűnt így váltanom kellett kicsit nagyobb internetre 8M-sra. Ez meg is történt, a papírok a kezemben vannak. Viszont a sebesség annyira lelassult ,hogy jó példával szolgáljak: a youtube-on a 240p-s videó alig-alig tölt be.

(a letöltési sebesség közel a nullához) Ez ki*baszottul elfogadhatatlannak tartom. Segítsetek , mi ilyenkor a teendő? Emailt küldtem már nekik, vissza is írtak ,hogy felírták maguknak. Vagy esetleg mit kellene leellenőriznem a saját gépemen? Mármint tudom h minden kábel a helyén van, meg nem fut egy olyan program se ami zabálni a netet, lényegében hozzá nem lett nyúlva , csak a papírok változtak. Interneten vannak sebességmérő oldalak: van amelyik 10M-t írt ki és van amelyik 2M-t szóval.. Mit szoktak ilyenkor csinálni a szolgáltatok? Mire számítsak?


2013. jan. 13. 10:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A mért sebesség csak hálózaton belül garantált és közbeiktatott ruter vagy egyéb nélkül.

A szolgáltató adatcsomag küldésével/fogadásával pontosan tudja mérni a te sebességedet központilag.

Javaslom hogy teszteld le egy kölcsönkért combos laptoppal mielőtt balhézol mert ha kiszállnak és nálad van a hiba rád verhetik a kiszállási költséget.Ha a speedtest 2Mbs mutat általában belefér a garantáltba és 2 megánál még hasítania kell a youtube-nak.Flash playerrel gondok vannak gyárilag és a Java is beenged egy rakás szart a legutóbbi frissítés óta.

2013. jan. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Eddig ismeretlen okból megszűnt a hiba.

Annyit kellett csinálnom, hogy az összes hülye kábelt szétszedtem, majd ismét összeillesztettem, és láss csodát jó lett. Ez elég érdekes, mindenképp a szolgáltatóra gyanakodtam, mert a papírok változtak és egyből baj lett, de hát így is jó..

2013. jan. 13. 11:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez még nem azt jelenti hogy nem ők voltak a ludasok.

Ha bentről helyreállítanak a modemet újra kell indítani.

2013. jan. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!