Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a gépemen lévő...

Bemapoe kérdése:

Miért lassú a gépemen lévő összes böngésző, ha ezt semmilyen logikus dolog nem indokolja (gyors a netem, a gépem friss, erős)?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy (pl. a Chrome) egy oldal betöltésekor vagy 10 másodpercig "A lekérés küldése folyamatban" üzenetet jeleníti meg, ami korábban nekem ugyanezen a gépen kb. 0,5 mp volt.


De akár IE-t, Chrome-ot vagy Operát használok, ugyanaz a probléma jön elő, tehát a gond nem böngészőspecifikus, nem elég, ha azok beállításait változtatom. Már nagyon sok megoldási javaslatot végigzongoráztam, és érzem, hogy a kérdés kb. egy beállítással megoldható lenne, de nem tudom, mi az.


A rendszerem:

- Lenovo U350 SSD-vel, 2 GB RAM-mal, 32bites 1,3 GHz processzor

- Windows 8 Pro



2013. jan. 14. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
tool bar ? van ?
2013. jan. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem valami "eszi" a procit, amit minden böngésző használ.. toolbar, flash stb..
2013. jan. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Semmilyen toolbar nincs, mondom, hogy minden böngészőben ugyanaz van.


A procit sem eszi semmi, azt is nézem, van szabad 70-80%-om mindig.


Miután kivártam ezt a 10-20 mp-et, betölt az oldal többé-kevésbé gyorsan, csak addig "gondolkozik", mintha valami internetbeállítás miatt valamit előbb ellenőrizne, vagy nem tudom.

2013. jan. 15. 01:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ugyan hülye vagyok hozzá, de női logikával először az jutna eszembe, hogy talán rendszert kellene tisztítani. Tudod, Cleaner, úgy, hogy a szabad területeket is megtisztítod. Ha hülyeség, sorry, csak próbálkoztam!
2013. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Neuhauser László ***** válasza:

"A procit sem eszi semmi, azt is nézem, van szabad 70-80%-om mindig."


Ezt hogy értsem?

A mutató 20-30% - on ugrál?


Mert ha Windows 7 - nél a minialkalmazást érted, hogy ott van 70-80% on, akkor az nagyon sok, ha nem csinálsz semmit (valami eszi)


Mert az nem a szabadot mutatja, hanem a kihasználtságot

Érdemes megnyitni egy feladatkezelőt (CTRL+ALT+DEL) és ott a folyamatok fülnl a CPU szerint rendezni, és megnézni, mi használ sokat

2013. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Frissiteni kell a programokat rajta:nekem is lassu volt mindeghyikkel,feltelepitetem ezt

GLARY ULTILITES és kiirta hogy frissiteni kell a realplayert, és frissitette a realpayert utána gyors lett mint a villám.

2019. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1magos 1.3-as proci?!
2019. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igne, 2013-ban :D

Nem volt akkor se gyors, de ahogy már 3x leírtam, a processzor kihasználtsága feladatkezelőben ilyenkor mindig alacsony volt. A 20-30% igen, a kihasználtság, tehát 70-80% szabad.

Azóta Win10-error message van, és nem jött elő a probléma újra, de az eredetit nem sikerült megfejtenem azóta sem.

2019. máj. 2. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!