Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tenda routert Win XP-n hogy...

Tenda routert Win XP-n hogy kell konfigurálni?

Figyelt kérdés

Vettem ma egy Tenda tipusú wifis routert, mert a családban lett 3 okostelefon és szeretnénk arról is netezni. Előtte egy Tp-Link router volt, amivel jó volt a hálózat.

Öcsém gépén Win7 van, konfiguráltam vele a routert és gond nélkül működik nála, meg a wifi is jó, vagyis telefonokról is van net. Az én gépemen Win XP van és nálam nincs net, meg a helyi hálózat se. Mi lehe a probléma?

Rendesen össze van dugva, a routeren is világí zölden a port amibe dugtam a hálózati kábelt, meg az én gépemen is világít a hálózati csatlakozó led jelzője.

Mi kell állítani, hogy jó legyen?

Ami ír a használati útmutató, hogy a böngészőbe írjam be, hogy 192.168.0.1, beírom, de azt az oldalt sem nyitja meg. Mi lehet a hiba?

Visszaraktam a régi rouert és most gond nélkül van net és helyi hálózat is. Próbáltam a modeme, a routert és a gépet is újraindítani, de semmi válozás és a másik gépen van ne. A poroka is cserélem, az is jó, mert amiben a Win7-es gép volt dugva, oda dugtam az enyémet, az enyém helyére meg a Win7-ese és úgy is a Win7-en volt net csak.

Mi lehet a hiba?


2013. jan. 15. 17:51
 1/2 A kérdező kommentje:
Tenda w316r pontosan
2013. jan. 15. 17:54
 2/2 A kérdező kommentje:

Már megoldottam.

A gépen az IP cím 192.168.1.1 maradt az előző router miatt, a jó pedig a 192.168.0.1 IP.

2013. jan. 15. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!