Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet kábelen van, wifin...

Internet kábelen van, wifin nincs, miért? (Tenda router, UPC)

Figyelt kérdés

UPC Netem és egy Tenda W311R+ routerem van, ami eddig tökéletesen működött, de csináltam egy factory resetet. Azóta a főoldalon azt mutatja, hogy nincs csatlakozva az internethez (tehát mindenhol 0.0.0.0), viszont az internet kábelen megy, de ott nem látható se a belső háló, se a router menüje!

Ha a Wifi be van kapcsolva, azon csak a belső háló érhető el és a router menüje.

Próbálkoztam a MAC-address klónozással, de ha később visszamegyek a menübe, ugyanazt a MAC-addresst látom, mint korábban. (nem updateli?)

A firmware pedig a legújabb, ráfrissíteni (ugyanarra) pedig nem engedi...

UPC-t van értelme felhívni, segítenek? Saját routert használok.

Hogyan érjem el, hogy normálisan működjön?



2013. jan. 28. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:

világosan is leírhattad volna,

mert ha a routert kiiktatod és az upc modemből a netkábelt egyből a gépbe dugod ,akkor ugye jó a net,

mertha így jó ,akkor ne szólj az upc-nek,inkább szerezz egy jó routert,

2013. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyomjál mégegy normális resetet, valahogy próóbálj meg hozzáférni a router menüjéhez és ott valószínűleg be kell állítanod a csatlakozási adatokat a modem felé. Ha a kábeleket nem piszkáltad, akkor jónak kell lennie, csak konfigurációs hiba, ezzel a szolgáltató nem csinál semmit. Esetleg pénzért beállítják neked ha te nem értesz hozzá.
2013. jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi 2., az újabb újraindítás után valami csoda folytán helyreállt minden egyből. lehet, hogy a sok korábbi tökölés is benne volt valamennyire.
2013. jan. 28. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!