Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mobil internetezéshez és...

Mobil internetezéshez és szövegszerkesztéshez kellene valamilyen eszköz. Mit ajánlotok, táblagépet, vagy laptopot?

Figyelt kérdés
Többször voltam olyan helyzetben, hogy nem voltam gép közelében, és nagyon kellett volna Word-ben írnom, és meegnézni, illetve megválaszolni pár e-mailt, megnézni pár dolgot a neten. Milyen kütyüt tudnék venni ehhez olcsón? Jó ár/érték arányú dolgot szeretnék, tehát elsősorban szövegszerkesztére és mobil internetezésre. Van valami jó ötletetek, ami pénztárca kímélő?

2013. jan. 29. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel sokat gépelnél, táblagép helyett egy netbook-ot javasolnék. 60-70 ezer Forint környékén már lehet egy normálisat kapni.
2013. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A notebook (laptop) és a netbook között mi a különbség? Milyen fajtát (típus, márka, méret, memória, stb.) tudnál ajánlani a netezéshez és szövegszerkesztéshez? (esetleg zene lejátszáshoz is)
2013. jan. 30. 07:20
 3/9 anonim ***** válasza:

A netbook méretében kisebb mint egy laptop, jellemzően 10 colos kijelzővel rendelkezik. Táblagép méret billentyűzettel :D


Kis méretéből adódóan nem rendelkezik optikai meghajtóval, de a mai op. rendszerek simán telepíthetőek USB kulcsról is. Mivel teljes értékű billentyűzettel bír, így gépelni sokkal könnyebb rajta, mint egy érintőképernyős tableten.


Itt egy leírás + videó, hogy lásd miről is van szó:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=8Ha6g0OmrHY


A videóban szereplő netbookot 70.000,- Ft környékén megkapod


[link]

2013. jan. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. jan. 30. 13:17
 5/9 Golan Trevize ***** válasza:

Előző nem teljesen van képben a témával.

A netbook és a notebook jelentősen eltér egymástól, és nem csak a kijelző méretében, mert vannak max. 12"-os notebookok is.

A méretbeli különbségeken felül sokkal jelentősebb a teljesítménybeli különbség.

Ha Word-ön, levelezésen, internetezésen kívül másra biztosan nem akarod használni, akkor én egy tabletet ajánlok neked, billentyűzettel.

Ha ennél többre is szükséged lesz, akkor egy kisméretű notebookot.

A netbook semmmilyen szempontból nem jó megoldás, egy olyan kompromisszus megoldás, ahol sem a tablet, sem a PC előnyei nem igazán jönnek ki, inkább mindkét platformból csak a hátrányok.

2013. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerülne egy ilyen kütyü? Tudnal nevet, típust, esetleg linket adni?
2013. jan. 30. 15:02
 7/9 Golan Trevize ***** válasza:

Melyikre gondolsz?

A kicsi notebookra vagy a billentyűzetes tabletra?

Mennyit szánsz rá?

2013. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja nem vagyok képben.

Tisztában vagyok a teljesítménybeli különbséggel, de amire a kérdező használná, arra tökéletes.Kicsi, könnyen hordozható, normál billentyűzettel rendelkezik. A linkeken pedig megnézheti, elolvashatja, hogy mit tud.


tablet billentyűzettel, LoL.

Szóval vegyen egy tabletet amiből egy normális 10 colos, nem noname olyan 80-90 ezertől kezdődik, majd vegyen hozzá még egy billentyűzetet is, hogy használni is tudja. Aztán érje be a 16-32 giga belső tárhellyel, szemben egy netbook cca 300 gigás winchesterével (Még mielőtt megint nem lennék tisztában a témával tudom hogy lehet bővíteni, vehetsz még bele akár 32 gigát is :D, ami megint csak pénz,pénz,pénz.). És ez miben lesz különb a feltehetően androidos rendszerével együtt, egy netbooknál? Ja, tudom! A netbookal nem lehet villogni a haverok előtt.


Erre a kicsi notebookra meg már szavam sincs.

2013. jan. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönm, megoldódott. Ma vettem 85 ezerért egy akciós notebookot Windows 7-tel rajta. Tökéletesen működik (most), tudok szöveget szerkeszteni rajta, írni, a mobil internet még egy újabb fejezet lesz, de majd azt is megoldom.

Köszi a válaszokat!

2013. jan. 31. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!