Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem jó a kód?

Miért nem jó a kód?

Figyelt kérdés
Inviteles internetet kötettett az egyik ismerősük. Wifis rootert kaptak. A szerelők adtak egy kódot, amivel vezeték nélküli eszközökkel tudunk internetezni. Telefonon és tableten tökéletesen működik, viszont egy wlan adapterrel felszerelt Windows XP-s gépen nem. Mi egy 8 számból álló kódot kaptunk, viszont a gép 5, vagy 11 jegyű kódot kér.. Mos akkor mit kell tennünk hogy jó legyen? Más kódolatlan wifi hálózatra rá tud csatlakozni a gép, szóval azzal nincs baj az biztos..

2013. febr. 4. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Service pack 2-ig nem tudsz wpa-psk-val titkosított hálózathoz csatlakozni, csak wep titkosításúhoz.

Vagy frissíted a rendszered services pack 3-ra, vagy a routerbe wep titkosítást állítassz be.

2013. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Pontosítok! Windows XP SP2 -vel mehet a WPA csak a WPA2 nem. Így ha csak SP2 -es Windows -od van fel kell rakni az SP3 javítócsomagot vagy ezt a hotfix -et, ami némileg egyszerűbb:

Magyar Windows -ra:

[link]

Angol Windows -ra:

[link]


Persze az is lehet, hogy a Wi-Fi adapter olyan régi, hogy nem ismer semmilyen WPA titkosítást. Ez utóbbi esetben a driver frissítés még segíthet. Persze lehet megadni WEP -et is a routerben, de annak törése nem több fél óránál még kezdőknek sem.

2013. febr. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
SP3-as windows van a gépen. A router meg egy új ZTE router. TV/internet. Az összes mobil eszközzel fel tudok csatlakozni, de XPvel nem... Az xp miért kér rövidebb, illetve hosszabb jelszót? A mobilok miért fogadják el a 8-számjegyűt? Lehet állítani windows alatt a titkosítást? Melyik használ 8 karakterű jeszót?
2013. febr. 6. 16:41
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
MI a pontos típusa annak a routernek? Talán a WPS kavar be.
2013. febr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ZTE ZXN H168N a router. Változott a helyzet. Nem ismeri fel a tabletem a wifi. A házban talál vagy tíz másikat, de a zte-t nem. A mobilom fel ismeri. Mi lehet a baj a routerrel? Kezileg is próbáltam hozzáadni a hálózatot, de úgysem lett jó.
2013. febr. 10. 15:54
 6/6 A kérdező kommentje:
Be tudtam lépni a routerbe. Át állítottam mixed g/n ről b/g/n re, és a tablet már jó is lett. A pc meg azért nem jó, mert a wifi kártyája nem támogatja a wpa2-es kódolást. Majd vesznek hozzá usb- wifi adaptert. Köszönöm a segítséget.
2013. febr. 11. 09:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!