Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Követelhet-e egy külföldi cég...

Bacsa19680302 kérdése:

Követelhet-e egy külföldi cég (USENET) utólag pénzt tőlem, olyan szolgáltatásért, amit nem használtam ki?

Figyelt kérdés

Pontos események leírása :

1. Regisztráltam magam az USENET oldalán, egy sorozat gyors letöltési lehetősége miatt. 300GB ingyenes, majd havonta megújuló az előfizetés. Nekem elég volt a free 300GB.

2. Ők azt írták postai levélben, hogy a regisztrációnál én állítólag - lehetséges, nem cáfolom - elfogadtam azt, hogy automatikusan megújul az előfizetésem...és ez tart 8 hónapon keresztül.

3. Ez Áprilisban volt. Június környékén - én ekkor már el is felejtettem a fenti céget - a bankom jelezte, hogy a webkártyámon valaki pénzt akar levenni. Ezt a bankom megtagadta -jól tette - majd jelezte felém.

4. Kaptam egy új virtuális kártyát új számmal.

Természetesen emiatt már nem tudtak lehívni pénzt tőlem.

5.Decemberben kaptam az első levelet Postán - kár volt megadnom a regisztrációnál a pontos címemet - ahol követelik tőlem a pénzt. Én elsőre ezt vicc kategóriába soroltam. Ráadásul ennyi idő után. Interneten semmi hasonló sztorit nem találtam, ezért az az érzésem az én esetem elég egyedi lehet.

Természetesen nem áll szándékomban fizetni, hiszen én nem károsítottam meg a fenti céget. Mindegy, hogy mit hagytam jóvá...akkor sem. Plusz még az is kiderült, hogy a regisztrációmat törölték...gondolom azért, mert nem tudtam a tartozásomat egyenlíteni. Ez logikus. Ez is alátámassza azt, hogy ha akartam volna se tudtam volna használni a szolgáltatásukat.Akkor mire fel követelnek tőlem....utólag.


Tehát lehet-e ilyen? Más járt-e már így? Hogyan tudják egyáltalán behajtani rajtam? Elégnek számít-e a szerződési feltételek elfogadása? - ami nem digitális aláírásnak számít-. És egyáltalán....úgy gondolná az ember, hogy az Interneten mindegy mit vásárolunk, azt akkor kapjuk meg ha már fizettünk, vagy nem?.


Köszönöm a válaszokat előre is.


Tehát lehetséges-e ilyen


2013. febr. 7. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Elkövettél egy nagy hibát a nem kimondottan lemondó magatartás beleegyezőnek minősül!Azt gondolhattad volna hogy a free csak csalétek és nem szívjóságból adják.
2013. febr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most olvastam ezen a Fórumon, hogy más is járt így. Természetesen ő sem fizetett nekik egy árva buznyákot sem, mint ahogyan én sem teszem. Tőle is vonták ...volna... a lét, de a bankja megtagadta. Úgyhogy semmi gáz. Csak próbálnak ijesztegetni, hátha beijedek. Majd ha rendőrségi feljelentésig merészkednek - ami azért elég érdekes lenne (mármint a kivitelezése, és a bizonyítása annak, hogy én megkárosítottam volna őket). 30 000Ft-ért még ha jogos lenne se perelnék senkit én mint magánszeméy idehaza, nemhogy külföldi céget.....Nevetséges az egész.
2013. febr. 10. 21:45
 3/6 borspal válasza:
Nekem már egy magyar behajtó cég küldi a felszólítást. Most levelezgetek velük.
2013. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 McKangi válasza:

Végül is mi lett a vége?


Van joga követelőzni,illetve sikerült-e behajtania rajtatok a követelést?


Volt ügyvéd,bíróság,vagy valami ?


Most én járok ebben a cípőben,segítségre lenne szükségem!!!


Igaz én még egyenlőre csak velük levelezgetek.

Mocskos szemét egy banda ez!


Help!

2016. máj. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok.


Van valami fejlemény, infó?

2016. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyelem! Senki ne fizessen! Felhívtak a Creditexpressztől és elküldtem őket a jó büdös ...oda... Ennek már 3 hónapja. Azóta nem kerestek semmilyen formában. Ha keresnek akkor is csak ezt kapják. Nincs a kezükben semmi és nem is lesz. (A pénzem sem!)
2017. szept. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!