Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom az internetet úgy...

Hogy tudom az internetet úgy beállítani hogy jelszót kérjen belépéskor?

Figyelt kérdés
2 gyermekem szinte függővé vált, ezért szeretném hogy nélkülem ne tudják elindítani a netet....
2008. jún. 5. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen internet kapcsolat van? ADSL, kábel, modem?

Ha ADSL vagy modem (utóbbi nem biztos, mert már 5-6 éve alig használják), akkor a csatlakozás beállításánál, ki kell szedni azt az opciót, hogy megjegyezze a jelszót, amivel a szolgáltatóhoz csatlakozik. De előfordulhat, hogy a gyerekeid tudják a jelszót, ebben az esetben kérni kell a szolgáltatót, hogy változtassa meg.

(ez a módszer csak akkor működik ha nincs router-etek. Ha van, akkor az automatikusan csatlakozik, így nincs mit tenni)


A kábeles kapcsolatnál nincs jelszó, ott DHCP-vel kapcsolódik a gép a netre. Ebben az esetben gőzöm sincs mit lehetne tenni.


Még azt lehetne, hogy elzárod egy szekrénybe a modemet :)

(csak ehhez csökkenteni kell a zsebpénzt, nehogy vegyenek egyet)

2008. jún. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kábel, sajnos! De azért köszönöm!
2008. jún. 5. 19:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek a srácok?

Húzd ki a router adapterét, és zárd el! :-)

Én vettem egy évvel ezelőtt a kölyöknek (most 7 éves) egy tojásfőző órát. Ha leül a gép elé, feltekeri 60 percre, és amikor csörög ment, és kikapcsol! Nálunk bevált! Előtte órákig is képes volt odaragadni a gép elé!

Szerencsére amióta jó idő van, nem bírom behívni a házba az udvarról!

2008. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vistában van Szülői felügyelet opció, beállítható mindenféle ilyesmi és még minden más...
2008. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem kell ide kód, több nagyon egyszerű megoldás is van. A legegyszerűbb ha levédeted a felhasználót, mert net nélkül is lehet ám gépezni. Vagy ha elosztóról megy a gép csak elzárod. Vagy hasonló dolgok. Még tudnék mondani párat de ezek a legegyszerűbbek.Remélem segítettem.
2010. szept. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!