Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebay-en vettem egy iPhone 4...

Ebay-en vettem egy iPhone 4 készüléket, és vám kezelés alatt van, mennyit fogok fizetni ha hozzám fog kerülni a csomag?

Figyelt kérdés
körülbelül mennyire számíthatok? , ajándékként adta fel, és most jött a papír hogy vám alatt van.
2013. febr. 12. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:
jól megszívtad...az ajándékként feladás már régi trükk...megállapítanak neki egy értéket. ez most kb annyi, amennyibe itthon kerül(most nem tudom, hogy hány gigás stb), de mondjuk megállapítják 120ezer Ft értékűnek, abból lejön az áfa előszöris, amit ki kell fizetned, majd a vám is egy bizonyos kategóriánként meghatározott összeg. szóval mire kézhez kapod drágább 10-20ezer Ft-tal, mintha itthon megvetted volna...
2013. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jol irta az elso.

Amugy nyugi, mert pontos osszegrol is tajekoztatni fog a vamhivatal, amit ha befizetsz, keszhez kapod a telot, ha nem fizetsz, akkor jo esetben visszakuldik az eladonak, rosszabb esetben lenyelik...


"ajandek" / nem "ajandek" az aru vamkoteles, amennyiben nem-Uniobol erkezik es az erteke meghaladja a 21 eurot.


Nagyon sok csomag erkezik, nagyon keveset van emberuk megallitani, de ha megfogjak akkor fizetni kell. Sorry, te nem voltal szerencses es megallitottak a csomagodat...

2013. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!