Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet egy weboldalba...

Hogy lehet egy weboldalba "beleszerkeszteni", hogy a google az oldal találata alatt lehozza annak főmenüit?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek ehhez, próbáltam rákeresni, de nem tudom hogy keressem. Erre gondolok: az első találat.

[link]



2013. febr. 18. 22:20
 1/4 Lajos54 ***** válasza:

Nagyon sok összetevője van, hogy a Google megtalálja, és hogyan a weboldaladat. Az egyik a legfontosabbak közül az úgynevezett meta elemek használata. Valahogy így:

<meta name="Description" content="nyitólap">

<meta name="keywords" content="erdő, erdőjáró, erdőjáró egyesület, egyesület, erőjárás, kirándulás">

<title>Az Erdőjárő Egyesület honlapja</title>

Ezt a Head részbe kell beilleszteni. Ebből talán a legfontosabb keywords, vagyis a keresőszavak. Ha ezekkel a kifejezésekkel keres valaki, akkor van esély, hogy ezt az oldalt (is) meg fogja kapni.

Lehetőleg ezen szavaknak, kifejezéseknek az oldalban is elő kell fordulni.

Ha mindegyik oldal (lap) fejlécében benne van, akkor van esély, hogy a menüpontok is megjelenjenek a találati listában.

Mellette persze még sok minden kell, azt most itt kicsit hosszú lenne leírni.

Még csak annyit: ne várd, hogy ettől hamar a találati lista elejére kerülsz. Hetek, hónapok is eltelhetnek.

2013. febr. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ezeket én is alapból beletettem, meg azt is tudom, hogy sok idő előre jutni. Nekem már az jó lenne, ha bárhol, de menüre bontva hozná a találatot. Az oldal szerkezete elég amatőr, mert nem értek jobban hozzá. Van egy CSS template, de minden aloldal egy külön HTML és nem csak a tartalmat cseréli menüváltáskor, hanem betölt egy ugyanolyan keretet más tartalommal. Ha így van megoldva, van rá esély, vagy ez kizárja?
2013. febr. 21. 01:16
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

De a keret, amit említesz, remélem nem "frame" ?

Korábban volt használatos, a keresők nem nagyon díjazták.

Ha minden oldal Head részében benne vannak ugyanazok a keresőszavak, észrevételem szerint egy idő után abban a formában hozza a Google a találatokat, mint a belinkelt oldalnál. Legalábbis annál a két weblapnál, amit én "üzemeltetek" így jelenik meg.

Van lehetőség a Google-ba regisztrálni egy új weblapot, azt ismered? Nem garantált miatta a találat, de nagyobb az esély. Azonkívül az sem baj, ha minél több helyről mutat a lapra link. Ilyen lehet például a Facebook-on való megosztás, más weblapra elhelyezett link stb.

Arra is érdemes ügyelni, hogy az adott weblapon belüli linkek "beszédesek" legyenek, vagyis ne olyan legyen, hogy mondjuk "kattints ide" és ez a link, hanem konkrét téma (pl. "fényképek", "tavasz" stb.) Az oldalak (lapok) neve rövid, érthető legyen, lehetőleg olyan, ami a kulcsszavak közt is szerepel.

Sok apróság, amire oda kell figyelni, és egy idő után bejön.

Az sem mindegy például, hogy hol, milyen szolgáltatónál van elhelyezve az oldal. Bár most már a legtöbb ingyenes szolgáltatónál is elég jók a találati arányok.

2013. febr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Ebből pár dolgot megcsinálok. Nem frame :) Amennyire lehet frissitgetem az oldalt. Általam regisztrált domainről megy és ők adják a tárhelyet is.
2013. febr. 22. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!