Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router LAN portjára csatlakozt...

Router LAN portjára csatlakoztatott netet lehet használni a többi LAN portról?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:

A routernek általában a WAN portját szoktuk használni, de ha jól értem a kérdést akkor igen.

A LAN portokat egy switch köti össze, ha önmagában rájuk kötsz gépeket, azok látják egymást és lehet másolni is köztük.

2013. febr. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, magát a netet kötném a WAN helyett a LAN-ra :)
2013. febr. 25. 23:49
 3/9 anonim ***** válasza:
És egészen pontosan miből kötöd oda a netet? Szerintem számítógéppel sikerülhet, modemből / másik routerből kevésbé.
2013. febr. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
modem
2013. febr. 26. 00:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, de gondok lesznek, mivel akkor csak 1 géppel fogod tudni valószínűleg használni.

Inkább használd rendeltetés szerűen!

2013. febr. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából a koli tiltja a router használatát, ezt szeretném kijátszani, le kell adni a gép MAC címét és, ha ezt leadom, gondolom routeren keresztül nem tudok csatlakozni, mert a router MAC-jét kellett volna ahhoz leadni...
2013. febr. 26. 00:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Routerekben általában lehet klónozni a MAC címet, klónozd azzal az eszközzel, amit leadtál.
2013. febr. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont a hozzádhasonlók miatt tiltják a router használatot, mert az ilyen bekötésekből szoktak a problémák lenni (pl a routered is elkezd kiosztogatni IP címeket és hasonlók).

#7-es leírta a frankót, de ha tilos, akkor az tilos.

2013. febr. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na így már valóban más a szitu.


Igen, ezt a bekötést gyorsan felejtsd el, mert elég zabos lesz a rendszergazda, amikor pár órán át keresi azt a h*lyét aki miatt lehal a hálózat. (Tudom milyen ez én is kerestem már ilyen embert nem is egyszer...)


Egyik megoldás a MAC cím klónozása az eszközbe.

A másik megoldás a DHCP szerver kikapcsolása és úgy a lan portok használata. (De ezt inkább neked nem ajánlom!!!)

Harmadik megoldás egy olcsó switch beszerzése. Ez a legbiztosabb, mert szabályt nem szeg és tuti nem tudsz gondot okozni vele.

2013. febr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!