Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha én a szomszéd wifi-jével...

Ha én a szomszéd wifi-jével internetezek, akkor ezzel megkárosítom a szomszédot?

Figyelt kérdés
2013. márc. 3. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
nézőpont kérdése. manapság mivel már vezetékes netcsomagok korlátlanok, így nem, viszont ha etikailag nézzük, akkor lopod azt, amiért ő fizet, tehát úgy károsítod. mentség, ha annyi esze sincs, hogy lekódolja a routerjét, ha viszont megfejted, akkor az már tényleg bunkóság.
2013. márc. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyagilag valószínűleg nem rósz rá plusz terheket, de az ő sávszélességét használod, amiért ő fizet.
2013. márc. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem bunkóság, még akkor is, ha nincsen levédve
2013. márc. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem, neki többet kell fizetnie azért, hogy én is használom?
2013. márc. 4. 00:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell többet fizetnie, viszont kevesebbet (lassabban) használhatja.

Megkárosítod ezzel?

2013. márc. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Antimod ***** válasza:
70%

Igazából az ő problémája, hogy nem védte le a hálózatát. Olyan ez, mintha elmenne otthonról és nyitva hagyná az ajtaját. Nem kell bemenni a lakásába, ha nem viszel el tőle semmit akkor sem.

Nem mondom, hogy én nem tettem már ilyet, mikor nem volt netem valahol, és kapóra jött egy ilyen. Azt viszont sose felejtsd el, hogy ilyenkor nem a "saját neveden" netezel.

2013. márc. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne verd nagy dobra, hogy az övét használod és akkor nem lesz gond belőle.
2013. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Marczi ***** válasza:
Valahol olvastam egy cikket miszerint valaki igy lopta a szomszed netjet (szinten nem volt levedve). Feljelentes, es buntetes lett belole.
2013. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!