Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Biztonságos az eBay?

Biztonságos az eBay?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. Szeretnék eBayről vásárolni, de anyumat egyszerűen nem tudom meggyőzni - az a mániája, hogy biztos átvernének, és leszednék a bankkártyámról az összes pénzt. Bármilyen érvet felhozhatnék, egyszerűen semmit nem hallgat meg, nem érdekli.

Mit tanácsoltok?



2013. márc. 9. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A kártyáról nem tudnak többet leszedni, ezt először szögezzük le.


Átverni pedig mivel ott is emberek adnak el, át tudnak.

De minden eladónak elérhető a vásárlóktól kapott visszajelzése. Ha csupa pozitív, akkor tuti nem fog átverni.

2013. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, előre tudom, hogy szüleidet nem fogod tudni meggyőzni, túl makacsak.
2013. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha PayPal-el fizetsz (a legtöbb eladó csak azt fogad el) akkor nem férnek a bankkártyádhoz, látod, hogy mennyit fizetsz ki és 1000 USD-ig véd az eBay buyer protection is (ha a termék nem érkezik meg, nem azt kapod amit kértél akkor visszaadják az árát és leverik az eladón). Az eBay biztonságos, de az ÁFA és VÁM fizetési kötelezettségre figyelj oda (azt hiszem 22EUR alatt ÁFA és VÁM mentes, 150EUR alatt VÁM mentes de ÁFA köteles a külföldről történő vásárlás, de erre nem esküdnék meg, a legjobb ha utánanézel, a logout.hu-n volt erről egy cikk.)
2013. márc. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a lényeget nem említettétek: 14 éves a kérdező, tudtommal 18 évesnek kellene lennie
2013. márc. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen, szerintem mutasd meg neki a google segítségével hogy egy nagy megbízható cégről van szó. Utána pedig mondd meg neki, hogy vannak magyarok akik használják. Például itt le van írva hogy hogy kell magyarul: [link]
2017. jún. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!