Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi történhetett a Wifivel?

Mi történhetett a Wifivel?

Figyelt kérdés

Bocsi, lehet, hogy kicsit hosszúra sikeredett, de ennél rövidebbre nem tudtam :)

Eddig (több éven keresztül) teljesen hibátlanul működött a wifink mind a mai napig, amíg egyik pillanatról a másikra el nem tűnt a hálózat listájából. A Wifink egy LINKSYS gyártmány. A hálózaton eddig egy "linksys" és egy "wless" wifi volt befogható (mindkettő a miénk és ugyanazon wifi készülékről származtak a jelek is), de mi mindig is a "wless"-t használtuk mivel ez sokkal megbízhatóbb volt és ehhez volt kódunk is. Na most ez a hálózat fogta magát és csakúgy eltűnt a listáról. Már mindent csináltam újraindítottam az összes rendszert, beleértve a wifit is, az iptv-t (amiről jön a net), csináltam hibaelhárítást a gépen, de még ígyis semmi. Ráadásul nem csak ez a gép, hanem az összes többi gép (Windows, Mac egyaránt) sőt még a telefonok sem látják.

Elvittük egy informatikushoz, aki azt mondta, hogy ennek soha nem lehetett "wless" a neve ennek mindigis "linksys" volt (mive ezt nem lehet átnevezni, szerinte).

Na most ez az egész nem is lenne olyan nagy tragédia, ha azóta nem lassult vna le a net. A 15 Mbps-ből ami ez előfizetés szerint van, és ami eddig símán jött úgy 10-15-el, most jó hogyha 1-2vel elbiceg.

Mit lehetne tenni, hogy újra visszaáljon minden a régi kerékvágásba. Nem hiszem amúgy hogy a wifinek bármi baja is lenne, mert működik most is lynksis néven, meg fel is tudok menni a wifi ip címes "honlapjára" de ott se tudok semmi értelmeset csinálni (vagyis nem tudom pontosan mit kéne, ha egyáltalán ott kéne vmit)



2013. márc. 10. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Szólj a szomszédnak hogy kapcsolja be a rúterét.

Vagy váltasz egy gyorsabb netre mint amilyen a szomszédé volt.

2013. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem lehetett a szomszéd wifije, mert csakis nekünk volt hozzá kódunk. És ha ki kapcsoltuk a wifit, akkor a linksys és a wless is eltűnt egyszerre. Innen tudjuk, hogy nem a szomszédé volt :)
2013. márc. 10. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!