Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Böngészőben miért sokkal...

Böngészőben miért sokkal lassúbb a letöltés, mint utorrenten?

Figyelt kérdés

utorrentel: 1.1 MB/S-el töltök le

Google chromre-ban, meg jó ha 300 KB/S-el tudok letölteni.

Valamit elállítottam szerintetek?



2013. ápr. 1. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:
A kettőnek köze nincs egymáshoz. chroma-al is tudsz letölteni 1.1 mbps-el. Csak épp lehet olyan oldalról töltöd, amin nincs engedélyezve, vagy nem olyan gyors az oldal hogy éppen annyival tudj tölteni.
2013. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
általában 4shared-ről szoktam és ott mindig lassú
2013. ápr. 1. 20:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Honlapokon nem tudom hogy működik pontosan, de azt hiszem hogy van egy szerver és annak a net feltöltési sebességétől függ a te letöltésed.


Torrentnél pedig úgy működik hogy azoknak a számítógépeknek amelyek ugyanarról a torrentoldalról (trackerről) töltötték le az adott fájlokat és letöltés után seed-elnek (nem törlik a letöltött fájlt, nem zárják be az uTorrent klienst azaz folyamatosan feltöltenek másoknak pl. neked) azoknak a számítógépeknek az internet előfizetésüknek megfelelő feltöltési sebességük összeadódik és a rájuk csatlakozó letöltő (pl. te) az említett összeadódott sebességnek megfelelő letöltési sebességgel tud letölteni.


Azaz ha van 6 gép mindegyik 300 kb/s sebességgel seed-el akkor 6 X 300kb/s = 1800 kb/s -> akkor te 1,8 MB/s sebességgel tudsz letölteni.

Ezért veszik szigorúan a torrent oldalak a seed-elést. Ha pl. 2 seeder helyett van vagy 8000 seeder sokkal gyorsabban tölt a letöltő (leecher).

2013. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!