Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudnám " bekötni " az...

Hogyan tudnám " bekötni " az internetet?

Figyelt kérdés
T-home internet előfizetésem van. Kaptam tőlük modem-et. Mivel több eszközre szerettem volna használni, ezért bekötöttem egy router-t. (TP-LINK) A router-ből átvezettem egy kábelt egy másik gépre, de sehogy sem tudom "elérni" a netet. A szolgáltatótól kapott CD-t is feltelepítettem hátha az, de semmmi. Hogyan tudnám beállítani, hogy onnan kapja a netet?(WINDOWS 7) (Bocsánat a hozzá nem értő magyarázásomhoz) :D

2013. ápr. 4. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
nekem pont ugyanígy van mint ahogy neked (thome router több gép) nem mindegy hogy mit hova dugsz! A fő kábel az "INTERNET" feliratú csatlakozásba kell hogy menjen, és ha szét akarod osztani, akkor sorba a többi "1"-1es gép, "2"-2es gép, "3"-3as gép stb. nekem így van és hibátlan
2013. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
ui : ha esetleg ígyis gond van, írd le, próbálok válaszolni, de énsem tudok mindent, ugyhogy ha nemtudom akkor hívd fel az ügyfélszolgálatot segíteni fognak !
2013. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Be kellesz állítani a routert.

Google: TP-LINK <TÍPUS> router beállítás vagy ha magyarul nem megy, akkor TP-LINK <TÍPUS> router setting.

G.

2013. ápr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy van bekötve. A gépen "bellül" nem tudom mit tegyek. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. ápr. 4. 21:16
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
70%

Egy router nem elég jól összedugdosni, konfigurálni is kell azt az az internetszolgáltatónak megfelelően, hogy osztani tudja a netet.


Amit a szolgáltatótól kaptál CD -t csak csak közvetlen modemes kapcsolat esetén jó (router nélkül). Gyakorlatilag nem csinál mást mint PPPoE kapcsolatot hoz létre a modemnek. (Ezt amúgy megteheted a Windows -ból is, CD nélkül, csak akkor nem kapsz szép színes T-Home -os parancsikont azt asztalra, ami amúgy a kutyának sem hiányzik).


Ha router használsz az más tészta, mert ez esetben nem a számítógépnek kell csatlakoznia a netre közvetlenül, hanem a routernek. A routert legegyszerűbb webes felületének segítségével konfigurálni. Leírás:

[link]


Van a routerhez "telepítő CD", ami a számítógépre ugyan nem telepít semmit, csak a routert próbálná beállítani, viszont elég felületes, és hiba esetén nem derül fény annak valódi okára. És nem is mindíg szokott működni.

2013. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
2013. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
P.O.C. xĐ
2013. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat! :) Ment mindenkinek a plusz :)
2013. ápr. 4. 21:26
 9/10 anonim ***** válasza:
előszőr dugd a utp (az internet szolgáltatótol jővő) kábelt routerbe és a másik utp kábelt amit a routeredhez kaptál dugd be valamelyik sárga csatlakozóba és dugd be a géped utp-s csatlakozójába aztán nyiss meg egy keresőt írd be tplinklogin.net itt kérni fogja a felhasználó nevet: admin jelszó: admin kattints a bejelentkezésre megjelenik router menüje kattints a network menüpontra ott tudod megadni 3G/4G üzemelést aztán kattints a wireles menüpontra add meg hálózatod nevét (wireles settings) aztán kattints a (wireles securty)menüpontra itt kódolhatod le a wifidet. Sok sikert!
2013. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 uno20001 ***** válasza:

Ha be van konfigurálva a router akkor, elméletileg a modem-ból - a megfelelő csatlakozóval és kábellel - a router WAN bemenetére kell.csatlakoztatni, onnan valamelyik - vagy lan1, lan2... - bementhez csatlakoztatni egy hálókábelt aminek a másik felét a számítógép LAN bemenetére kell csatlakoztatni. Szerintem a windows 7-nek fel kell, hogy ismerje.


Remélem segítettem.

2013. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!