Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kell használni a...

Hogyan kell használni a vezeték nélküli internetet? Hogy működik az ilyesmi?

Figyelt kérdés

Eddig a családban mindenki egy gépet használt, vezetékes internettel. Nemrég vettem egy laptopot, és arra gondoltunk, hogy akkor ezentúl WiFi-t használnánk, hogy bárki bármikor használhassa a netet.

Ez úgy működik, hogy megveszem a routert egy "x" összegért, és azonkivül fizetek még havonta is egy "y" összeget, vagy megveszem, és utána annyit és akkor használom, amikor csak akarom, ingyen?

És lehet venni olyat is, hogy nem router, hanem USB? Bedugom a gépbe, és már megy is a net? Arra kéne havonta fizetni? Hogyha igen, akkor kb. mennyit?

Kevesebbet, vagy többet, mint amit a kábeles netért?

Ugye két gép van a lakásban, ha vennénk két USB-szerűséget, akkor mind a kettőért külön kellene fizetni havonta? (Amennyire az árakat néztem, két Usb olcsóbb, mint egy router)

Ha az USB-s megoldást választom, akkor az akárhol működne? Mármint, mehetek én az Isten háta mögé, ott is netezhetek?

Bocsi a sok kérdésért, előre is köszi a segitséget, sokat jelentene.



2013. ápr. 5. 12:21
 1/4 Antimod ***** válasza:

Elvileg szétoszthatod a saját netedet többfelé. További havidíja ennek nincsen, a lényeg, hogy védd le titkosítással, különben nem csak ti fogjátok használni, hanem a szomszédok is. Minden gépen külön be kell állítani, hogy alapértelmezett hálózat legyen, és megadni neki a kulcsot, megjegyeztetni vele, és ezután már nem lesz gond.

Az USB-s net szinte mindenhol működik, ahol van elég térerő, az ország bizonyos pontjain (pl. Mátra tetején) nem biztos, de ezt érdemes megérdeklődni az adott szolgáltatótól. Viszont a net csak USB-vel működik, meg kell nézni, hogy mennyibe kerül az olyan előfizetés, ahol több ilyen berendezést adnak hozzá.


"utána annyit és akkor használom, amikor csak akarom, ingyen"

Ha jól tudom, ezek többnyire adatforgalom-korlátosak, de ezt is érdemes szolgáltató szintjén megérdeklődni.

2013. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"meg kell nézni, hogy mennyibe kerül az olyan előfizetés, ahol több ilyen berendezést adnak hozzá. "

Nem igazán értem. Tehát akkor kell havonta előfizetni a netre, ezek szerint?

2013. ápr. 5. 12:41
 3/4 A kérdező kommentje:
És a vezeték nélküli net havidija drágább vagy olcsóbb, mint a vezetékesé?
2013. ápr. 5. 12:47
 4/4 anonim ***** válasza:

tesó,

ez egy nagyon egyszerű dolog :

-a ti otthoni neteteket csak 1 routerrel lehet a 2 gépre elosztani,

- a router kb 5 ezer forint,és utána semmit nem kell havonta fizetned,

-a routeredre rákötheted madzaggal is az egyik gépet ,meg wifivel is a másik gépet,

-ha csak a lapiddal akarsz wifizni ,akkor semmit nem kell venned még az 1 routeron kívül,

[link]

2013. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!