Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ilyet csinálhatok a pinteresten?

Ilyet csinálhatok a pinteresten?

Figyelt kérdés
Képeket keresek az interneten egy bizonyos dologról, amit én is el tudok készíteni. Kitűzöm a pinterest-falamra, így tulajdonképpen más képeit használom fel a szolgáltatásom reklámozásához. Ez mennyire törvényes, ha az, akkor mennyire illő? Végül is, aki a képre kattint, az az eredeti oldalra jut. De lehet, hogy nekem se tetszene, ha valaki az én képeimet használná. Segítsetek tisztán látni ebben az ügyben!

2013. ápr. 10. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem az a nagyobb gond hogy kirakod, hanem hogy saját ként tűnteted fel.

Inkább csinálj sajátot, mert jártam én is úgy hogy kirakták egy elkészült munkám már referenciának, majd engem talált meg, és kérte számon hogy áll a másik fickó...

2013. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tüntetem fel sajátomként. De ha csak a sajátjaimat illik feltenni, akkor nincs értelme az egész oldalnak, akkor írok blogot, vagy csinálok Facebook-oldalt. Ez csupán ötleteket adna a megrendelőimnek, mert néha maguk sem tudják mit szeretnének, és nem is tudják, milyen csodálatos dolgokat lehet művelni, pl. egy kerttel, vagy milyen ötletes tortákat sütnek már a nagyvilágban.
2013. ápr. 10. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Felrakhatsz illusztrációkat, csak akkor fel kell tüntetni hogy illusztráció.

Illetve free licenszes képeket keres.

2013. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ennek így nincs értelme, az olyanokat saját oldalamra is felrakhatom. Én azt hittem, a pinterestre bármit kitűzhetek, akár olyan aláírással is, hogy "ezt szeretném megtanulni" vagy " ilyet kérnék ajándékba" vagy "gyönyörű alkotás", és senkitől nem kell engedélyt kérnem ehhez, mert ugye ezt a saját blogomban nem tehetem meg,sok képet még akkor sem engedélyeznek, ha feltüntetem a forrást. De ha itt is vannak feltételek, akkor körültekintően kell ezt az oldalt is használni.
2013. ápr. 10. 15:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Probléma hogy szolgáltatást értékesít el ezen keresztül, tehát közvetetten bevételt szerzel, ami ha nem free licenszes képpel történik, akkor bevételből jogdíjat kéne fizetned a kép alkotójának.

90% -ban le... nagy ívben, hogy kirakod magadhoz az ő képét, de elég 1 olyan s×gfejt kifognod, aki ez miatt...

Jobb elkerülni... ;-)

Volt olyan ügyfelem aki névhasonlóság miatt járhatott bíróságra 3 évig, hol ott nem tudott semmit a konkurenciáról, aki 1 hónappal korábban jegyezte be cégét, és 1 héttel később védte le a cégnevet.

2013. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, értem már. De ha én csak kitűzöm ezeket a képeket, nincs utalás, hogy eladó, se ár, se elérhetőség,ez csak egy gyűjtemény a kedvenceimről, akkor nem bizonyítható a haszonszerzés. De mivel én szeretnék nyugodtan aludni, még utánajárok ennek, mit szabad és mit nem, és sajnos(?) azt sem tudom figyelmen kívül hagyni, hogy mit illik, és mit nem.

Köszönöm, hogy segítettél, hasznos válaszokat adtál.

2013. ápr. 10. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!