Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért szakad meg a net routere...

Miért szakad meg a net routeren keresztül?

Figyelt kérdés

Testvérem nemrég vásárolt vadonatúj routert, így mindkettőnk PC-jén van net külön-külön szobában. Már a második nap szakadt meg a net és magától nem is indult újra, csak ha újraindítottuk a routert. Megfigyeltem, hogy amikor meg van nyitva a BitTorrent, utána megszakad a net, de ha bezárom, nincsen semmi probléma. Ez sincs mindig így, lehet nincs is összefüggés a kettő között.


Mi a teendő? Köszi a válaszokat!


2013. ápr. 14. 12:49
 1/10 P.O.C. ***** válasza:
Mi a router pontos típusa?
2013. ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt mondanám, hogy 2 opció a legvalószínűbb: az egyik a modem a másik pedig a router. Első körben a kolléga kérdésére válaszolj és írd le azt is, hogy milyen régi a modemed.

G.

2013. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Trendnet 150Mbps Wireless N Home Router TEW-711BR


Modem nincs, mielőtt a routert megvette, azelőtt simán kábeles net ment (NextGen szolgáltatótól; erdélyi vagyok).

2013. ápr. 14. 13:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Egy link a termékről: [link]
2013. ápr. 14. 13:15
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha modem nincs, router nélkül jó volt, vele meg nem, akkor nagy az esélye, hogy hulladék routert vettetek. Nem is hallottam még erről a márkáról (mondjuk attól még lehet jó) szóval ez én tippem a router lesz. Valahogy kérjetek kölcsön másikat, hogy megnézhessétek, hogy azzal is rossz-e a net.

G.

2013. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 P.O.C. ***** válasza:

Nem tipikusan az a router márka, amit szívesen raknék a bevásárló kosaramba.

Az ilyen torrent közbeni megszakadások általában azért szoktak előfordulni, mert az adott router olyan gyenge hardveresen, hogy nem bírja a torrentezést. A router beállításaink nem sok köze van hozzá.


Csökkentsétek a fel és letöltési szálak számát a torrent kliensben, állítsatok be sebesség korlátozásokat. Talán még egy firmware frissítés is javíthat a dolgon.

2013. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Bezzeg az ára azért magas tudott lenni! A szemetek...
2013. ápr. 14. 14:02
 8/10 P.O.C. ***** válasza:

Hát igen, nálunk Magyarországon nem is kapni ezt a fajtát.

Nem tudom mennyiért vetted, de az ebay -en 28 dolcsi. Átszámítva magyar pénzbe kb. 6500 Ft. Azért itthol már egy jó kis TP-Linket veszel 2 antennás MIMO N -el (841ND) sőt meg pótolod egy ezressel és már az USB nyomtató szerveres változata is elérhető (842ND), aminek már alap NAS funkciói is vannak.

Már a 841 -es is nagyon jól bírja a torretet, tapasztalatból mondom, mert uncsitesóméknak olyat vettem. És még a TP-Link -et mondják kínai sz*rnak, pedig olyan jó hardverük van, hogy 90% -ára felmennek a linux alapú 3rd party firmware -ek, egyedül szoftveresen van még mit fejlődniük.

Szóval fogalmam sincs egyes típusokon mi ilyen drága, mikor nincs mögötte semmi.

2013. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A probléma a torrentezés volt. Feltöltéskor szakadt meg.
2013. aug. 10. 14:11
 10/10 P.O.C. ***** válasza:
Egy mai modern routernek nem kéne semmi problémát okozzon a fájlcserélők használata.
2013. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!