Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Google-nek mostmár Googgel...

A Google-nek mostmár Googgel Wallet-ja is van. Ezek tényleg világuralomra törnek? Hogyhogy nem akadályozzák meg ezt a monopóliumot?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
talán mert nem tudják :) Túl sok pénze van ehez a Googlénak, és épp ez az, ami manapság számít
2013. ápr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 lindmayer ***** válasza:
100%
és miért elleneznéd, mikor egyszerű felhasználóként is igen sok szolgáltatását ingyen veheted igénybe?
2013. ápr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Google-nek nem azért van monopóliuma, mert megvásárolta ellenfeleit, hanem mert szolgáltatásai ténylegesen sokkal jobbak, mint a versenytársaké. Már nem azért, de hol van a Bing vagy a Yahoo a Google keresőjétől? A google+ a facebooknál nem jobb de kb ennyi.
2013. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Google Pénztárca már vagy 2 éve létezik, igaz csak tavaly augusztustól támogat mindenféle bankkártyát. Nekem jól jött, amikor ezzel könnyen és egyszerűen vásárolhattam alkalmazásokat az Androidos telefonomra!

Egyébként Én sem értem, hogy miért baj, hogy ingyenesen egy csomó hasznos szolgáltatást biztosít a cég. A monopólium meg azért nem igaz szerintem, mert a cégnek vannak vetélytársai akár böngésző, kereső motor, email szolgáltatás, felhő alapú tárhely vagy közösségi oldal típusú szolgáltatások terén is.

2013. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért jók, mert van pénzük fejleszteni, mert nem jótékonyságból ingyenes sok szolgáltatásuk, hanem azért mert az egész portfóliójuk egyben így lesz nyereséges. Akik nekik dolgoznak kutatók, nyilvánvalóan jó szándékból teszik, mert csak náluk valósíthatják meg a legújabb fejlesztéseket. A baj csak az, hogy most már mindenre kiterjesztik a foglalatosságukat, és a sok milliárd ember mindenféle adatait kezelik. Eleve aggályos egy csomó dolog, főleg, hogy nem elérhetőek soha, nincs valódi ügyfélszolgálat. Ki garantálja, hogy ha nem is ők, de mások nem törnek be, és élnek vissza az adatainkal, mint például a levelezésünk, a fotóink, a videóink, a bankkártya adataink, a mobilhívásaink, stb. Persze hatalmas technikai előnye van, ha egy cég mindent maga végez el, lassan már saját bankjuk is lesz, ez azonban hatalmas veszélyeket rejt magában. És a Google nagyon nyilvánvalóan ilyen világuralomra tör, felismerve, hogy ma már minden értékünk a digitális platformra helyeződik át. Hosszú távú terv, de közel az idő, amikor beteljesedik.
2013. ápr. 15. 09:59
 6/7 anonim ***** válasza:

gmail is a legmegbízhatóbb ingyenes levelezőrendszer, és még gyors is, spamszűrője is kiváló.


Amíg ingyenesek ezek addig nem probléma.


Nem is kell megállítani, ők legalább csinálnak valamit, nem mint a sok birka magyar, meg a vezetőink kik adókreáláshoz értenek.

2013. ápr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amit igazából nem értek, hogy más esetekben az ilyen nagy cégeket szét szokták tördelni, és erre voltak példák már a történelemben, hogyhogy a Google eddig megúszta?
2013. ápr. 15. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!