Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lenne egy kis problémám a...

Lenne egy kis problémám a DS-Link routeremmel. Igazából két gép közül csak az egyiken van net. Ötletek? Részletek lentebb!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap szüleim beszeretek egy routert itthonra. DS-Link DS-WR301ND. Be lett üzemelve, elvileg be is lett állítva minden ami kell. A lakásban 1 számítógép 1 laptop csatlakozik hozzá illetve egy telefon. Az asztalihoz van egy tp-link usb-s wifi adapter ami telepítve lett(működik, fut is a program). Miután beállítottam a routert 2 órán keresztül csak csatlakoztak hozzá az eszközök de net nem volt rajtuk majd egy egy gép és egy router újra indítás után lett net de csak a laptopom. A telefon és az asztali gépen sincs net, ellenben csatlakozni csatlakozik és a jel erősség is jó. Sőt a routernél a csatlakoztatott eszközök listájában mutatja a telót is és az asztali gépet is. A routerben dinamikus ip van beállítva. Internet UPC-től van. Min a két számítógépen XP fut. A telefon pedig Sony.


A segítséget előre is köszönöm!



2013. ápr. 15. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A routeren beállítottad a netkapcsolatot, ugye? Véletlenül sem a gépen v. a laptopon nyomogatod a kapcsolódást?!

A beállítás lépéseit írd le!

2013. ápr. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor hogy tiszta legyen a legelejétől. Router kibontás..után modemmel összekötöttem. Netet a Wan portba majd egy másik kábellel lan port1 + gép...utánna 192.168.1.1 beléptem majd egyből egy setup wizzard fogadott..itt egy valamire kérdezett rá az az h dinamikus ip szeretnék-e használni. természetesen igen. majd Wireless beállításnál a következőket állítottam be: SSid, kapocslódási mód(Mixed,b/g/n), tikosítás WPA2, ezuán egy jelszó, Wan beállításnál: Ic dinamikus, DNS, és van egy router mac adress beállítás de itt bármelyiket jelölöm be azt írja not support to the this path!
2013. ápr. 15. 22:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztosan dinamikus IP-n kapod a netet? Nem véletlenül PPPoE kapcsolaton keresztül? Felhasználóneved / jelszavad van az internethez? (nem a router konfig felületéhez)
2013. ápr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem kell jelszó. Az érdekes hogy tegnap este még szenvedtem vele..aztán restartoltam majd ugyan ezeket beállítottam és azóta van net mindenhol...bár az asztali gép amely kicsit messzebb van azon nagyon gyenge a jel és kicsit szakadozik de gondolom ez azért van mert gyenge a router + van egy két fal.
2013. ápr. 16. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!