Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Belkin wifi router, mit...

Belkin wifi router, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy wifi routert (használt), sajnos nem vagyok hozzáértő annyit csináltam ,hogy a net kábelt bedugtam a routerbe a routert a gépbe, de még sincs internet kapcsolat. Hiba elhárításnál azt írta, kapcsoljam ki a modemet,de nincs modemem panelban lakom 4 emelettel feljebb van a modem...

2013. ápr. 18. 18:27
1 2 3
 1/25 P.O.C. ***** válasza:
100%

Egy routert nem elég összedugni, konfigurálni is kell az internetkapcsolatodnak megfelelően. Mert nem fogja helyetted kitalálni az internet szolgáltatódhoz szükséges beállításokat, ugyanis ha routert használsz, akkor magának a készüléknek kell kialakítani a netkapcsolatot, nem pedig a számítógépnek.

A router beállítását legegyszerűbb annak webes felületével elvégezni. Innen le tudsz szedni pár Belkin router részletes kézikönyvét magyar nyelven PDF formátumban, ez alapján meg kéne tudnod csinálni a dolgot:

[link]

Nem baj ha nem a típusodnak megfelelőt szeded le, az összes Belkin routernek hasonlóan néz ki a webes admin felülete.


Sok sikert!

2013. ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Be kellesz állítani a routert. Adtak hozzá magyar manualt?

G.

2013. ápr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

A router konfig felületére be kell lépni és beállítani a netkapcsolatot.

Amit tehetsz:

A.) szólsz valakinek, aki látott már routert

B.) keresgélsz a neten, biztosan van olyan leírás, ami leírja, hogy kell beállítani

C.) Vársz amíg jön egy birkatürelmű ember és 1001-edszer is leírja ide.


UI.: ha ingyen kaptad elmegy, de mindenképpen szerezz be egy igazi routert, mert a Belkinek finoman szólva sem tartoznak a megbízható márkák közé

2013. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Tehát az nem baj ha nem tudom bedugni a modemet?
2013. ápr. 18. 18:38
 5/25 anonim ***** válasza:
Az nem, csak megfelelően kell a routert beállítani.
2013. ápr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Nincs hozzá semmi papír ráadásul egy másik router dobozában kaptam, nem fizettem érte még, de nem is akarok.
2013. ápr. 18. 18:40
 7/25 anonim ***** válasza:

Szoval a routert nem dugtad be a modembe, ami 4 emelettel feljebb van toled? Eddig hogy volt internetkapcsolatod?

Ha bedugod a LAN egyik veget a routerbe, a masikat meg a szamitogepbe, ugy, hogy a router nincs rakapcsolva a netre, akkor szerinted lesz neted?

2013. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
A net kábelt dugtam a routerbe amin keresztül ment az internet a laptopba.
2013. ápr. 18. 18:47
 9/25 A kérdező kommentje:
De akkor most már csak azt kéne tudnom ,hogy kell bellítani a routert.
2013. ápr. 18. 18:48
 10/25 anonim ***** válasza:
Felhasználónevet és jelszót ha van, MAC címet ha van MAC filter.
2013. ápr. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!