Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Samsung galaxy mini keszulekro...

Samsung galaxy mini keszulekrol hogyan tudom megosztani a mobilnetemet egy sima usb kabellal, hogy tudjak laptopon is netezni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 20:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Xp. Mit csinaljak vele, hogy mukodjon?
2013. máj. 8. 13:28
 13/20 anonim válasza:

Szia! Nem tudom, mennyire értesz a gépekhez, közép-haladóra veszem a formát :)


A minin keresztül netezni alapvetően RNDIS-en keresztül lehet. Ez azt jelenti, hogy az USB végén a telefont a géped úgy látja, mintha Ethernet-kábellel lenne a netre csatlakozva, azaz nem modemként, nem kell tárcsázni, nem kell Camcung-segédprogram. Ehhez két-három dolog kell.


A gépeden fent kell legyen az RNDIS driver - ez XP SP3 feltelepítése (pontosabban a KB959765 frissítés) után már fent van az XP-n. Van-e SP3 a gépeden?


A gépednek tudnia kell, hogy a Mini RNDIS-es. Első körben

- kapcsold ki az USB-hibakeresést (Beállítások -> Alkalmazások -> Fejlesztés -> USB-Hibakeresés),

- majd csatlakoztasd a számítógéphez,

- és kapcsold be az Internet-megosztást (Beállítások -> Vezeték nélküli és hálózat -> Internet megosztás).


Erre a gépednek észre kell vennie egy Samsung_RNDIS eszközt az eszközkezelőben. Ha felismerte, akkor a hálókártyák között lesz, ha nem ismerte fel, akkor sárga kérdőjeles. Mi történik, ha megteszed a fentieket?


Holnap folyt-köv :)

2013. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nincs a gepen RNDIS. hol lehet letolteni? :).

Es koszonom a segitseged!

2013. máj. 12. 18:55
 15/20 A kérdező kommentje:
Viszont.. Be lett kapcsolva siman a wifi gombbal. Megjelenitett egy csomo halozatot. De csak irja, hogy varakozas, aztan eltunik az ablak. Nem ker jelszot, se semmit.. Es persze nem jo a net..
2013. máj. 12. 19:01
 16/20 anonim válasza:

Na ha valóban nincs fent az RNDIS driver (elakadtál az SP2-nél), akkor elvileg a [link] címen katt a zöld gombra, add meg az e-mail címed, válaszd ki a magyart, és küldesd el magadnak. Ez egy önkitömörítő .exe, feltelepítheted egyszerűen.


Ezek után már csak rá kell vezetned a Windowsodat, hogy a telefonod, mint Ismeretlen Eszköz, RNDIS driverrel működik. Ez kissé cifrább, de itt van egy jó kis angol nyelvű leírás: [link] - ezt böngészd át, hasznos. Dióhéjban és magyarul és kiegészítve:


1.) Töltsd le ezt: [link] - ez az inf file tartalmaz néhány androidos eszközazonosítót és a hivatkozást a driverre.


2.) Kerítsd elő a telefonod eszközazonosítóját: ehhez csatlakoztasd a telefonodat a géphez, és kapcsold be az USB-s internetmegosztást (ez utóbbi FONTOS, mert addig nem az RNDIS-eszközazonosítót látod).


3.) Nyisd meg a file-t pl. a wordpaddel, és másold bele az eszközazonosítót (ahogy a mellékelt oldalon a képen mutatják). FONTOS, hogy adott esetben az eszközazonosító hosszabb lehet, pl. az én telefonomé "USB\VID_04E8&PID_6881&MI_00\6&19AB......", ekkor azt kell átmásolnod, hogy "USB\VID_04E8&PID_6881&MI_00" (tehát a második backslashig). Nekem kb. 2 napig tartott, mire erre rájöttem :)


4.) Frissítsd az RNDIS eszköz driverét (jobb gomb, illesztőporgram frissítése, megmondod neki, hol van az inf file).


Dióhéjban ennyi. Amint láthatod, semmi gyanús cucc, torrent nincs a játékban, csak android.com és microsoft.com :) Ha sikerült az RNDIS, a telefonodat hálózaton is eléred (lesz egy új ethernetes hálózati kapcsolatod), ezen keresztül netezhetsz, vagy futtathatsz olyan progikat, amik etherneten kommunikálnak a gépeddel (FTP, távoli egér, satöbbi).


A fentiek után még mindig maradnak ismeretlen eszközök, de a net működni fog. A további ismeretlen eszközöket nekem Samsung driverekkel sikerült végül eltüntetnem, de sajnos nem a Samsung oldaláról, hanem rákeresve. Viszont rákeresve meg rengeteg mindenféle méretű és verziószámú cuccot talál a google, és a véletlenen múlik, hogy a letöltött cucc működik-e, egyáltalán a telefonhoz való-e, a legutolsó verzió-e, van-e benne mindenféle kémprogi. Sajnos a Samsung nem áll a helyzet magaslatán ilyen szempontból (kezdve a folyamatosan összeszakadó, telefont-meg-nem-találó, tökfölösleges Kies progival).

2013. máj. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Tyuha.. Ez ilyen.bonyolult? :/

koszonom, hogy leirtad! :)))

Es azt is, hogy ilyen erthetoen irtad. :))

az nem tudod, miert van, hogy be van kapcsolva a wifi a gepen, megjeleniti a telefont, rakattintok.. De csak annyit ir, hogy varakozas, majd eltunik.. Miert nem ker jelszot vagy miert nem jo?

2013. máj. 17. 19:21
 18/20 anonim válasza:
Hehe, tényleg nem a legegyszerűbb. Azóta kipróbáltam, szerencsém volt, sikerült letöltenem valami camcung-drivereket a telefonomhoz, és az megold mindent egy csapásra. Csak sajnos már nem tudom, honnan töltöttem le őket. Szerdán leszek annál a gépnél, amelyikkel letöltöttem, majd elővadászom az URI-t...
2013. máj. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Balint@! válasza:
Ha van wifi a laptopodon akkor a wifit oszd meg a telódról nekem is samsung galaxy mini-m vanés akkor bekapcsolod a telorol a netedet és ott van hogy vez.nélküli hálozatok ott van hogy az usb alatt pipald ki mobil ap megosztása és akkor a laptopon wifiről tudsz.
2013. júl. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
próbáltam, de nem működött.. próbálták megcsinálni, hogy a routerhez csatlakozzon, de nem akar.. csak felismeri.
2013. júl. 3. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!