Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy internetszolgáltató...

Egy internetszolgáltató mennyi ideig raktároz el egy internetes oldalra való belépésre használt IP címet egy egy számítógéphez?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy egy évig.

2013. ápr. 25. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Most arra vagy kíváncsi, hogy a szolgáltató meddig raktározza el, hogy egy bizonyos IP a tiéd volt egy bizonyos időpontban, vagy pedig arra, hogy az adott oldal gazdája meddig tárolja el a látogatók IP címét?
2013. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Golan Trevize ***** válasza:

"Egy internetszolgáltató mennyi ideig raktároz el egy internetes oldalra való belépésre használt IP címet egy egy számítógéphez?"


Bár káosz az egész kérdés, de ha megpróbálom valahogy mégis értelmezni, akkor talán a "semeddig" válasz áll a legközelebb a valósághoz.


Mit szerettél volna megkérdezni?

2013. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Arra lettem volna kíváncsi, hogy pl:én most beléptem a GYK-ra.Ezt az adatot a szolgáltató tárolja-e rólam egy ideig, hogy ezt tettem vagy rögtön elfelejti
2013. ápr. 25. 14:43
 4/4 Golan Trevize ***** válasza:

Szerintem csak az tárolja el, hogy melyik IP mikor melyik előfizetőnek volt kiosztva.

Egyébként maximum még azt tudná eltárolni, hogy te adott időpillanatban melyik IP címmel tartottál kapcsolatot, de ezt szerintem nem tárolhatják, de ha tárolhatnák is, hatalmas adatmennyiséget jelentene. (Tömörítés nélkül minden előfizető teljes adatforgalmának kb. 0,26-0,27%-a, ami mondjuk egy átlagos, közepes minőségű film letöltése (nem torrentezés, mert az sokkal több) esetén is megvan vagy 4-5 MB.

2013. ápr. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!