Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet beállítani a...

Hogyan lehet beállítani a google DNS szerverét a gépemen, hogy jól működjön a net?

Figyelt kérdés

Az internetem folyamatosan "ledob" és azt írja ki, hogy "a DNS kiszolgáló nem válaszol". (HFC-sek vagyunk)

Valaki ajánlotta a google DNS szerverét (a lenti link szerint), de annál egy csomó adat hiányzik, amit be kéne írni, anélkül nem működik.


A /helyi kapcsolat tulajdonságai/Hálózat/ alatt vannak a beállítások.

Az ipv4 protokollnál az IP címen kívül kér valami "alhálózati maszk"-ot, meg egy "alapértelmezett átjáró"-t.

Valamint az elsődleges és másodlagos DNS kiszolgálót.


Az ipv6-nál pedig az "Alhálózat előtagjainak hosszát", és az ipv4-hez hasonlóan az alapértelmezett átjárót, valamint az elsődleges és másodlagos DNS kiszolgálót.


Tudnátok valami normális cikket küldeni erről, vagy elmagyarázni mit kell csinálni?


www.developers.google.com/speed/public-dns/docs/using#testing



2013. ápr. 28. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

elsődleges dns kiszolgálóhoz beírod a google dns szerver ip-jét ... ennyi!

alhálózati maszk, meg ip, meg átjáró, az a LAN (pl. otthoni) hálozatokhoz van..

Az ip az a géped Ip-je a hálózaton (DHPC is adhatja)

A hálózati maszk az arra való hogy meghatározd hány gép van a Lanon max értéke 255.255.255.255 pl ha az érték 255.255.255.240 akkor 15 gép lehet a hálózaton... (-1, mert a 255.255.255.255 fentartott aszem...)

az alapértelmezett átjáró az meg a router ip-je.. ált akkor kell használni ha több router meg switch van egymásba dugdosva... és megadni azt ami a want (pl. internet) kezeli.

ipv6-al meg ne foglalkoz.

2013. ápr. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Aza gond, hogy ha az ipv6-ot nem adom meg, akkor totál nem jön be az internet, de egyébként amúgy sem.

Most visszaálltam a HFC DNS-ére, már jeleztem feléjük e-mailben a problémát.

2013. máj. 2. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!