Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehetséges tiltani/törölni...

Lehetséges tiltani/törölni vezeték nélküli hálózati kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Tehát azt lehetséges-e megoldani, hogy a számítógép ne mutassa a környéken lévő WIFI kapcsolatokat, a sajátomon kívül? Rettentően irritál, különösképpen hogy van egy pár nem biztonságos hálózat is. Egyikre se csatlakozom, csak kissé bizalmatlan vagyok bennük.


Illetve plusz kérdésként:

Hogyan lehetünk benne biztosak, hogy senki sem tud böngészni a gépünkön a tudtunkon kívül? Értem én ezt úgy, hogy külsőleg belenyúlnak-e a dolgokba.

Előre is köszönöm szépen.


2013. máj. 3. 23:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdésre: a videókártya driverében ki kell iktatni a felderítést és akkor nem fogja keresni a hálózatokat. Egyébként nem értem miért kellene bármiféle bizalom, ha nem csatlakozol a hálózatokhoz. Az olyan, mint ha az asztalon heverne egy ismeretlen UTP. Ott van, látod, de kit izgat?

Másik kérdésre: akkor lehet biztos benne, ha kihúzod a gépet a hálózatból. Ha ragaszkodsz a hálózathoz, akkor egy jó tűzfalat érdemes feltenni, illetve a lehető legerősebb biztonsági szintet beállítani a saját wifi hálózatnak. Ha a paranoiád még mindig nem hagy nyugodni, akkor aktivált a MAC szűrőt és rejtsd el a hálózat SSID-jét.

2013. máj. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hálózati/wifi/wlan kártyára gondolt szerintem az előttem szóló.

Igazából ilyen lehetőséget nem nagyon láttam még, hogy tiltani lehessen hogy látszódjanak a környék hálózatai. A titkosítást mellőzőektől nem neked kell tartanod, hanem az üzemeltetői. Ha te használsz valamilyen titkosítást (legalább WPA-t) a saját hálózatodon, akkor legyél csak nyugodt.


A másikra: abba nem tudom hogy hogy lehetünk biztosak, hogy senki sem _TUD_ böngészni a gépünkön, csak abba hogy hogy lehetünk biztosak abba hogy _ÉPP_ senki se böngészik a gépünkön, illetve ahogy kitértél rá, nem nyúlnak bele a dolgokba.

Bármikor van lehetőséged figyelni a nyers hálózati forgalmat, és ha látod hogy akkor is történik valami amikor az égvilágon nem csinálsz semmit, akkor lehet gyanakodni (az égvilágont értsd szó szerint, nincs böngésző, nincs skype, nincs semmi).

Amúgy inkább tegyél egy tűzfalat ami szól ha valaki befele jönne, vagy valaki kifelé menne.

2013. máj. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!