Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek melyik jobb:...

Szerintetek melyik jobb: Internet Explorer, Mozilla Firefox, vagy Google Chrome?

Figyelt kérdés
És miért?

2013. máj. 14. 15:22
 1/6 anonim válasza:
2013. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Safari, mert os-en az a leggyorsabb. Windowsnál is már szorosan a chrome mögött jár...
2013. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én személy szerint az Opera-t javasolnám.

Kicsi, gyors, kevés RAM-ot eszik.


Mozilla Firefox:

- Zabálja a RAM-ot (megnyitom az Index címlapját, és máris fél GByte-nál járunk)

- 100%-os processzorterhelést csinál, néha még akkor is, amikor éppen nem is csinálok vele semmit (9éves Pentium4, vagy egy éves i3, nem számít...).

- Folyamatosan b*ssza a winchestert, szinte megállás nélkül darál

- Fehér ablak "A program nem válaszol" címsorral, majd "Hibajelentés küldése a gyártónak" mindennapos jelenség (WinXP, Win7, Xubuntu, nem számít).


Google Chrome:

- Szintén zabálja a RAM-ot (pillanatok alatt megeszi az összeset).

- Egy rakás egymástól félig-meddig független folyamatot elindít, amik terhelik a processzort, illetve természetesen mindegyik felzabál több száz MByte RAM-ot.

- Folyamatosan kommunikál a Google szervereivel, szerintem még azt is jelenti a Google-nak, ha elfingom magam.


Internet Explorer:

Nincs róla személyes tapasztalatom, de nem sok jót hallottam róla.

2013. máj. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek, kipróbálom az opera-t
2013. máj. 14. 16:19
 5/6 csacsi2 ***** válasza:

Mindenkinek más. Nekem pl a firefox a leggyorsabb, stabilabb, bár ezek sokmindentől függenek.

lényeges hogy milyen gépen, azaz mennyire tudja kihasználni egy böngésző a gép adta lehetőségeket, így egy régebbi gépen egy újabb böngésző lehet gyorsabb, míg lehet egy régin a leglassabb.


Azért gyors nekem a firefox mert nagyon jól be lehet állítani a gép teljesítményének, a hálózati sebességnek megfelelően ami minden gépen különböző és egy alapbeállítás az nem feltétlen jó mindegyikre. Ezt (optimális érték) ki kell sakkozni,személyreszabni. Pl nálam a plugin container míg be volt kapcsolva (és a hardveres gyorsítás) addig szinte használhatatlan volt. A gép memóriája és a virtuális memória, döntő szerepet játszik, így el kell találni, hogy miből mennyi kell ahhoz, hogy gyors legyen.


Itt is játszik a valamit valamiért elv. Vannak gyors böngészők, viszont kevés a funkcionalitásuk és nagy a rendszerigényük. Lassabb böngészők sok kiegészítéssel (minél több annál lassabb). figyelembe kell vanni azt is, hogy mennyire szemeteli a gépet és rendszeresen takarítani.


javaslok egy böngészőt ami több böngésző motorját használja és automatikusan válassza a weboldalnak megfelelőt, érdemes kipróbálni, nekem bejön gyors és sok hasznos funkciója van:

Maxthon Cloud Browser

[link]

2013. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csacsi2 ***** válasza:

#3/5


A memória ígényével teljesen egyetértek.

ha nagyon használja a HDD -t akkor túl nagy a disk Cache (amitől amúgy lassabb is)

100%-os processzorterhelés -t a plugincontainer.exe csinálja, kapcsold ki!

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__3..

"A program nem válaszol" Egyszer sem fordult elő nálam!

Valószinüleg a hardveres gyorsítás okozza, a beállításokban kapcsold ki, de lehet hibás kiegészítő is.

2013. máj. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!