Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kaptam egy ilyen emailt a...

Kaptam egy ilyen emailt a facebookon. Miért jó ennek a hapsinak az ha én elküldöm neki email-ben az email címem, és a telszámom? Az üzenet amit kaptam lent!

Figyelt kérdés

Dear M.....


I'm B....e H.G.......g, Private lawyer to Late Ivan Magdoln,a national of your country, who used to work as the Director of petroliers total Benin. On 1st of October 2009 my client and his family were involved in a car accident unfortunately the lost their lives, my client had an account valued at about US$9.7.Million (Nine Million Seven Hundred Thousand United States

Dollars Only) deposited in Bank here, Please send your email address and telephone number to my personal email: (............_office@yahoo.com) and do not reply via this site, reply only on my personalemail:............113@yahoo.in for confidential reasons, so that I will send more details to you.


Thanks,


B...e H.G......g


I await your reply ASAP


2013. máj. 14. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez veszélyes SPAM! Egy fekete szépség szeretne veled megismerkedni, csak küldjél neki sok pénzt repülőjegyre. Vagy: számodra ismeretlen nevű állítólagos rokon meghalt balesetben, keresik az örököseit. De küldj pénzt az illetékre. A csaláshoz használt ürügyek száma végtelen. Egyébként a neve: NIGÉRIAI CSALÁS. (Benin is Nigériából vált önállóvá).
2013. máj. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2013. máj. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Hogyan védekezhetünk? Nos, a lehető legegyszerűbb módon: az első és legfontosabb szabály: egész egyszerűen ne válaszoljunk. Nem érdemes hinni a tündérmesékben: bármennyire is hihető az e-mail (illetve bármennyire is szeretnénk hinni benne) a valóság sajnos az, hogy nem nyertünk a lottón, nem sorsolták ki az e-mail címünket, a nigériai tábornok özvegye sem rajtunk keresztül fogja kimenekíteni a pénzt az országból, és sajnos a cyber-szerelem sem fog működni".
2013. máj. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mos őszintén... Ha azt írja valaki e-mailben, hogy ugorj ki az ablakon, akkor kiugrasz?
2013. máj. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!