Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az "A" Gmail-es címemről a...

Az "A" Gmail-es címemről a régebbi leveleket utólag nem tudom átirányítani a "B" Gmail-es címemre?

Figyelt kérdés
Mivel az "A" Gmail-es címemen megsokasodtak bizonyos típusú leveleim, létrehoztam számukra egy "B" Gmail címet, hogy egyben legyenek. Megcsináltam az átirányítást, azok a levelek ezentúl a "B" címre mennek. Viszont jó lenne a régebbieket is a "B"-re irányítani. Simán, továbbított levélként átküldeni azért nem szeretném, mert akkor "B"-n már nem kronológikus sorrendben lesznek... Értitek, mi a gondom? Talán kicsit bonyolult a megfogalmazás, de nem megy egyszerűbben, elnézést...
2013. máj. 16. 15:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Konkrét példán szemléltetve: "A" címemre mostanában sok levél jön Mariska nénitől. Nekem fontossá vált, hogy Mariska néni levelei külön legyenek, ezért létrehoztam egy "B" e-mail címet. Mariska néni levelei ezentúl oda mennek. Viszont a régebbi Mariskás leveleket is jó lenne átirányítani a "B"-re, hogy a régeibbiek is ott legyenek, egyben a többivel. Fontos lenne... Köszönöm, ha segítesz!
2013. máj. 16. 15:30
 2/10 anonim ***** válasza:
A Gmail tud POP3-as kapcsolatot létrehozni. A B címről kellene POP3-al átcsatlakozni az A-ra és letölteni a leveleket.
2013. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálom.

De ha beállítom azt a POP-ot, nem tudod, hogy szűrni is tudok-e a levelekre? Ugyanis nekem csak Mariska néni levelei kellenek, nem lenne túl szerencsés, ha a másik több ezer levelemet is átnyomná az új címre.

Láttam olyat, hogy "POP", meg "IMAP", de sehol nem találtam róla olyan leírást, amit megértene egy hozzá nem értő ember.

2013. máj. 16. 16:05
 4/10 anonim ***** válasza:

Pár éve kipróbáltam, és azt hiszen a POP és IMAP az offline levelezőkre vonatkozik.


Egy a lényeg: én azt csináltam, hogy telepítettem egy offline levelező alkalmazást, azt hiszen a firebird-öt, de keresgélj neten, fogsz találni ilyet.

Annak egyik sajátsága, hogy gépeden fut az iylen tipusu levelezo, és ennél fogva ha rácsatlakozol onnan valamely másik, de online futó fiókodra (a gmail pl online rendszer ugyebár, és hát mivel tudod a jelszavad, fel tudsz rá csatlakozni az offline leveleződből is), akkor az online-ról, tehát adott gmail fiókodról le tudod tölteni bármely leveled, kijelöléssel. Gmail-lal nem csináltam még, gondolom -offline levelezőtől függően- van opció a gmail-es cimkék szerinti kijelölésre.

Nos, letöltöd az offline-ra, majd onnan fellépsz a másik, "cél" gmail fiókodra, oda meg felmásolod.

Ne kérdezd, hogyan, mondom, pár éve kipróbáltam, ennyi. DE ugy rémlik, logikusan kitalálható a le- és feltöltések hogyanja olyan egyszerű módon, mint pl gmail-en a file csatolás levélhez.

2013. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Apropó, azttartsd szem előtt, hogy offline levelező használatakor ha arra töltesz file-t, akkor A GÉPEDRE tölti le!! Ezt tartsd szem előtt! Pl közös hasnzálatú gép esetén esetleg illetéktelenek bármely, az offline leveleződ által letöltött leveledet elolvashatják!!


Az már más kérdés, h sajnos a gépről (még a kuka mappából is) törölt file-ok visszaállíthatóak, de ez már hacker-es kérdés, és általában is elmondható a törölt file-okról is.

2013. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, most, így első olvasatra kínainak tűnik, de azért azt hiszem, kapiskálom.

Holnap kipróbálom.

2013. máj. 16. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:

#5, a POP3 három az egy protokoll. Valóban offline, nem igényli, hogy a két gmailes cím folyamatosan kapcsoaltban álljon egymással. Az IMAP on-line protokoll, folyamatosak kapcsolatot igényel a szerverrel.

Teljesen értelmetlen még gépre tölteni, meg onnan visszapakolászni, és ráadásul még bonyolultabb is.

K: Ha szűrni akarsz, akkor persze azt is megteheted.

2013. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Vazeratti, lehet, hogy igazad van, viszont a tiéddel meg (pont most kezdtem nézegetni a Te verziódat) úgy tűnik, az a gond, hogy nem tudja szűrni a leveleket - tehát nem tudok rászűrni a szükséges levelekre, hanem az összeset át akarja irányítani. Legalábbis nekem most úgy tűnik.
2013. máj. 17. 10:35
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, a POP-hoz is kell Outlook, vagy Netscape Mail, stb...
2013. máj. 17. 10:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá semmi, a Gmail a POP3 kliens. Valóban le fogja tölteni az összes levelet, de ha beállítasz szűrőt, akkor a nem kívánatosakat egyből irányíthatod a kukába.
2013. máj. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!